Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Wirgiliusz z Irlandii, biskup
Dziś jest: Piątek, 27 listopada 2020

RADOM

Władają wieloma językami

piątek, 28 września 2018 11:32 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

W Szkole Dwujęzycznej w Radomiu odbył się Europejski Dzień Języków. Uczniowie mogli sprawdzić swoje zdolności w komunikacji międzynarodowej.

Europejski Dzień Języków odbył się pod hasłem "Zostań Poliglotą". Uczniowie mogli wziąć udział m.in. w konkursie plastycznym, pokazie mody czy quizie językowym. Wymienia Natalia Dziewięcka, nauczycielka angielskiego:

Wiele emocji wzbudził quiz językowy. Uczestnicy spotkali się m.in. z duńskim, portugalskim czy szwedzkim.

- Chcieliśmy pokazać, że mogą rozszerzać swoją wiedzę i uczyć się języków, których jeszcze nie znały - dodaje Natalia Dziewięcka.

W konkursie najlepiej poradziły sobie Julia i Ola z trzeciej klasy gimnazjum. Nauka języków to dla nich nie tylko obowiązek, ale również pasja.

Na podium znaleźli się również Bartek, Krzysiek i Janek. Każdy z nich mówi po angielsku. Drugi język to efekt zainteresowań czy planów na przyszłość.

- Niemiecki wybrałem, bo moją pasją jest historia II wojny światowej. W przyszłości chciałbym też wyjechać do Niemiec - mówi Bartek.

Konkurs mody wygrał Dominik Bartnik. Przebrał się za Włocha.

W Szkole Dwujęzycznej im. Marii Montessori młodzież ma możliwość nauki czterech języków - angielskiego, hiszpańskiego, włoskiego i niemieckiego.