Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Wojciech, biskup i męczennik, główny patron Polski
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Smardzewice
Dziś jest: Piątek, 23 kwietnia 2021

RADOM

Pogotowie wkracza w XXI wiek

piątek, 28 września 2018 15:34 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Pacjenci Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego mają krócej czekać w kolejce do lekarza. Wszystko dzięki elektronicznej rejestracji.

System zacznie działać od 1 października. W korytarzu radomskiego pogotowia stanęły infokioski. Pacjenci mogą elektronicznie wpisać swoje dane, odebrać numerem i tym samym zaoszczędzić czas przy rejestracji.

- Dzięki tym instalacjom będzie możliwe, żeby każdy pacjent dokonał rejestracji, wprowadzając swój numer PESEL. Jeśli go nie pamięta, może zarejestrować się bez tych danych, ale podanie PESEL-a powoduje, że automatycznie będzie sprawdzane, czy jest ubezpieczony. Te informacje przepływają bezpośrednio do gabinetu - tłumaczy Piotr Kowalski, dyrektor Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

Jeżeli dana osoba była już wcześniej pacjentem radomskiego pogotowia, lekarz przyjmujący automatycznie uzyska wszelkie informacje na temat dotychczasowego leczenia.

Każdy pacjent będzie mógł przez internet zarejestrować się do lekarza czy uzyskać informacje.

- To jeden z pakietów e-usług, które zamierzamy w najbliższym czasie uruchomić. Dziś w pogotowiu, jesteśmy gotowi, żeby uruchomić niebawem w urzędzie, ale nie zapominamy też o projekcie e-usługi w szpitalu. To wszystko w ramach projektu "Smart City" - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Chodzi też o to, żeby usystematyzować usługi, czyli od razu przekierować pacjentów do odpowiednich gabinetów. Mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik:

Po wpisaniu numeru PESEL otrzymamy od razu informację, czy jesteśmy ubezpieczeni. Dyrektor Kowalski tłumaczy, że jeżeli nie, to pacjent musi wypełnić oświadczenie.

System zacznie funkcjonować w poniedziałek - 1 października.