Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

RADOM

Pomnik ku czci pomordowanych policjantów

czwartek, 15 listopada 2018 08:54 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Przed Komendą Wojewódzką Policji w Radomiu ma stanąć pomnik ku czci zamordowanych w 1940 roku policjantów. Rozpoczęła się zbiórka pieniędzy.

W 1940 roku 12 tysięcy policjantów zostało zamordowanych przez Sowietów. To właśnie ku ich czci przed Komendą Wojewódzką Policji w Radomiu ma stanąć pomnik. Jego budowa zostanie sfinansowana ze zbiórki publicznej.

- Pamięć o funkcjonariuszach Policji Państwowej jest wielkim zobowiązaniem wobec ich tragicznej historii, ale także wyzwaniem i wielkim pytaniem na przyszłość - jak dbać skutecznie o prawdę historyczną, wyrażać szacunek protoplastom policyjnej formacji, ożywiać w młodych sercach potrzebę pielęgnacji narodowej historii, pamiętać i przypominać - czytamy w komunikacie KWP w Radomiu.

O budowie pomnika zadecydowali komendant wojewódzki policji oraz przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego. Wpisuej się to w obchody 100. rocznicy powołania Policji Państwowej.

Ruszyła już zbiórka publiczna na budowę pomnika. Cegiełki można kupić bezpośrednio u organizatora lub przelewem. Datki zbierane są też do puszek, które znajdują się w siedzibie ZW NSZZP oraz zarządach terenowych.

Odsłonięcie pomnika planowane jest na kwiecień 2019 roku.

Zapraszamy do nas: