Patron dnia: św. Agnieszka z Montepulciano, dziewica i zakonnica

RADOM

Ambitny mecz ROSY

piątek, 16 listopada 2018 20:15 / Autor: Weronika Chochoł
Weronika Chochoł

Wynikiem 68:81 dla gości zakończył się pierwszy mecz siódmej kolejki w Radomiu, w którym ROSA Radom podjęła Anwil Włocławek. Warto jednak dodać, że do przerwy pojedynek z mistrzem Polski należał do Radomskich Smoków.

W pierwszej kwarcie początkowo oba zespoły grały koszykówkę na tym samym poziomie, jednak goście przejęli inicjatywę zdobywając siedmiopunktową przewagę. Radomskie Smoki próbowały odrabiać straty, jednak pierwsza kwarta skończyła się stratą dziewięciu punktów (ROSA 18 - Anwil 27)

Początek drugiej kwarty zdecydowanie należał do ROSY. Przez ponad pięć minut drugiej części meczu włocławianie nie zdobyli punktów, natomiast Rosa zmniejszyła stratę do czterech punktów. Później było coraz lepiej - Radomianie wyszli na przewagę, którą udało się utrzymać do końca drugiej kwarty (ROSA 36 - Anwil 35)

Po przerwie goście wrócili na parkiet z nową siłą i szybko powrócili na prowadzenie. Gospodarze także dawali za wygraną doprowadzając co wyrównania. Trzecia kwarta była mocno wyrównana i zakończyła się niewielką przewagą Anwilu (ROSA 57 - Anwil 59)

Losy meczu finalnie rozstrzygnęła czwarta kwarta, w której goście przejęli kontrolę nad sytuacją. 12 punktowej przewagi, jaką wygrali sobie goście nie udało się już odrobić. Finalnie mecz zakończył się wynikiem 81:68.