Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Sykstus II, papież i męczennik
Dziś jest: 07 sierpnia 2020

RADOM

Świętowali cywilni pracownicy Policji

piątek, 16 listopada 2018 21:15 / Autor: Weronika Chochoł
fot. mazowiecka.policja.gov.pl/ra
Weronika Chochoł

Wyróżnienia, listy gratulacyjne, medale - Komenda Wojewódzka Policji obchodziła Święto Służby Cywilnej. 

Garnizon mazowiecki liczy w sumie 1402 osoby, które pełnią służbę cywilną tak w jednostkach miejskich jak i powiatowych. Święto Służby Cywilnej obchodzone jest już od osiemnastu lat, a przypada 11 listopada.

W tym roku obchody odbyły się w radomskiej Resursie, gdzie przyjechali pracownicy cywilni z całego garnizonu mazowieckiego. Była to okazja, by wyróżnić cywilnych pracowników Policji, którzy - choć nie zajmują eksponowanych stanowisk - wykonują wiele zadań niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania Policji. Z okazji Święta Służby Cywilnej Komendant Wojewódzki insp. Tomasz Michułka podziękował wszystkim pracownikom cywilnym za ich poświęcenie i zaangażowanie w wypełnianiu swoich obowiązków. Wręczał również medale i dyplomy. 

Podczas uroczystości wyróżnionych zostało 178 pracowników mazowieckiego garnizonu Policji. Ponad 140 z nich otrzymało listy gratulacyjne oraz nagrody finansowe. Dodatkowo nadawane były medale: 10 Medali za Zasługi dla Policji i 26 Medali za Długoletnią Służbę. Przewodnicząca Krajowej Komisji Wykonawczej NSZZ Pracowników Policji - Małgorzata Lewicka oraz Przewodnicząca Wojewódzkiego Zarządu Zakładowego NSZZ PP w Radomiu Anna Kwasiborska wręczyły także cztery odznaczenia za aktywne wspieranie działania NSZZ Pracowników Policji. Wśród wyróżnionych Odznaką Honorową znaleźli się insp. Tomasz Michułka i podinsp. Dariusz Brzezicki.

Uroczystość zakończył występ Orkiestry Reprezentacyjnej Polskiej Policji. Minutą ciszy uczczono pamięć o st. asp. Robercie Wiercińskim, oficerze prasowym Komendy Powiatowej Policji w Żurominie, który 15 listopada zginął w wypadku samochodowym.

Zapraszamy do nas: