Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Pachomiusz Starszy, pustelnik
Dziś jest: Czwartek, 09 maja 2024

RADOM

Rak nie odebrał im marzeń!

środa, 19 grudnia 2018 12:17 / Autor: Beata Okulińska
Beata Okulińska

10 niezwykłych młodych kobiet i 10 niezwykłych opowieści - bohaterki książki "Niezwykłe dziewczyny. Rak nie odebrał im marzeń" mimo poważnej choroby znajdują w sobie siłę, by walczyć o siebie i cieszyć się życiem. Jedną znich jest radomianka Aleksandra Wiederek-Barańska.

"Choroba zmieniła moje podejście do życia, na pewno je ubarwiła. To może zabrzmieć przewrotnie, ale zrobiłam się bardziej radosna. Jeszcze bardziej się cieszę, że tu jestem" - mówi Aleksandra w książce autorstwa Agnieszki Witkowicz-Matolicz. "Niezwykłe Dziewczyny" to książka o młodych kobietach, które dzielnie pokonują wiele trudności na drodze do wyzdrowienia i mimo ciężkiej choroby potrafią czerpać z życia graściami.

Każda historia jest inna a zarazem bardzo podobma - najpierw szczęśliwe życie młodej osoby, w które nagle i niezapowiedzianie wkracza bezlitosna diagnoza, wywracająca wszystko do góry nogami. Zaczyna się walka z chorobą i z z czasem, w której często nie chodzi tylko o własne życie, ale też o to, by małe dziecko miało mamę. Bohaterki, mimo początkowego załamania, potrafią w przyszłość spojrzeć z optymizmem i znaleźć sposób na pokonanie choroby. "Niezwykłe Dziewczyny" to potężna dawka motywacji do walki i cieszenia się życiem na przekór przeciwnościom losu. I dowód na to, że z rakiem można wygrać. 

Posłuchaj rozmowy z Aleksandrą Wiederek-Barańską, jedną z bohaterek "Niezwykłych Dziewczyn":

Rozmawiała Beata Okulińska.

Książka "Niezwykłe Dziewczyny. Rak nie odebrał im marzeń" ukazała się w październiku tego roku. Autorką jest warszawska dziennikarka Agnieszka Witkowicz-Matolicz, która sama zmagała się z rakiem piersi. O chorobie dowiedziała się, gdy miła 32 lata, a jej dziecko zaledwie półtora roku. Podczas leczenia poznała wiele podobnych do siebie kobiet i postanowiła napisać o nich książkę. Chciała pokazać innym młodym pacjentkom, że nie warto się załamywać i trzeba podjąć walkę z chorobą, bo ta walka coraz częściej kończy się wygraną. W książce znajdziemy opowieści dziesięciu bohaterek oraz rozmowy z lekarzami - specjalistami leczenia nowotworów i z psychoterapetą.