Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Magda Gliszczyńska, Sylwa Pysiak
Patron dnia: św. Ireneusz, biskup i męczennik
Dziś jest: Wtorek, 28 czerwca 2022

RADOM

Robert Hodio na czele radomskiej policji

wtorek, 05 lutego 2019 14:59 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. KMP Radom
Jakub Szczechowski

Podinsp. Robert Hodio przejął obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Radomiu. Zastąpił insp. Sławomira Reka, który funkcję pełnił od grudnia 2017 roku.

Nie wiadomo jeszcze kto ostatecznie zostanie komendantem radomskiej policji. Robert Hodio jest pełniącym obowiązki. Ma 49 lat. Służbę w policji rozpoczął w 1992 roku w oddziałach prewencji komendy wojewódzkiej, potem przez 12 lat pracował w pionie operacyjnym wydziału kryminalnego miejskiej komendy w Radomiu. W 2007 roku został zastępcą komendanta Komisariatu Policji II w Radomiu. W 2009 roku został powołany na stanowisko komendanta w tym komisariacie. Od 2011 roku przez dwa lata pracował na stanowisku I zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Radomiu. Robert Hodio w 2013 r. został zastępcą komendanta powiatowego w Płońsku. W 2016 roku wrócił do Radomia na funkcję zastępcy komendanta radomskiej policji. Nadzorował pion kryminalny.

Podinsp. Robert Hodio ukończył studia w Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach na kierunku pedagogika resocjalizacyjna, a następnie Studium Oficerskie w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Jest żonaty, ma dwóch synów. 

To nie koniec zmian w garnizonie radomskim. Na emeryturę po 28 latach służby przeszedł zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Radomiu, nadkom. Dariusz Szymański. W poniedziałek odbyło się pożegnanie komendanta Szymańskiego z udziałem kadry kierowniczej, policjantek, policjantów i pracowników policji. Życzenia Dariuszowi Szymańskiemu złożył p.o. Komendanta Miejskiego Policji w Radomiu, podinsp. Robert Hodio. Nadkomisarz Dariusz Szymański pełnił służbę w Policji od 1991 roku. Początkowo pracował Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji KWP z/s w Radomiu, później w wydziale prewencji i sztabie mazowieckiej komendy. Po latach wzorowej służby przyszedł czas obejmowania stanowisk kierowniczych – był naczelnikiem wydziału patrolowo interwencyjnego KMP, a następnie zastępcą i komendantem na komisariatach podległych Komendzie Miejskiej Policji w Radomiu. Od 2016 roku był Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Radomiu i nadzorował prewencję oraz ruch drogowy.