Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

RADOM

Niegospodarność zarządu Portu Lotniczego Radom?

czwartek, 07 marca 2019 09:18 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. R, Mizera/Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

Prokuratura Radom-Wschód zbada, czy doszło do niegospodarności przy najmie siedziby spółki Port Lotniczy Radom przy ul. Kaszubskiej w Radomiu. Wczoraj zostało wszczęte śledztwo w tej sprawie. Doniesienie złożył Mariusz Szpikowski, prezes Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze". 

- Prokuratura Rejonowa Radom – Wschód wszczęła śledztwo w sprawie wyrządzenia spółce Port Lotniczy Radom S.A. w upadłości znacznej szkody majątkowej przez członków zarządu tej spółki poprzez zawarcie niekorzystnej umowy najmu nieruchomości w oparciu, o którą doszło do nieodpłatnego przeniesienia na właściciela tej nieruchomości nakładów w kwocie przekraczającej 408 tys. zł - powiedziała nam rzecznik Prokuratury Okręgowej w Radomiu Beata Galas. 

Śledztwo jest prowadzone w kierunku przestępstwa, określonego w art.296 par.1 k.k.  (Kto, będąc obowiązany na podstawie przepisu ustawy, decyzji właściwego organu lub umowy do zajmowania się sprawami majątkowymi lub działalnością gospodarczą osoby fizycznej, prawnej albo jednostki organizacyjnej nie mającej osobowości prawnej, przez nadużycie udzielonych mu uprawnień lub niedopełnienie ciążącego na nim obowiązku, wyrządza jej znaczną szkodę majątkową, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5).

Zapraszamy do nas: