Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Sykstus II, papież i męczennik
Dziś jest: 07 sierpnia 2020

RADOM

Nie polujemy na zebrach!

piątek, 15 marca 2019 08:27 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Kampania "Kierowco! Nie polujemy na zebrach" wkroczyła w kolejną fazę. Od pierwszego kontaktu z samochodem młodzi kierowcy będą uwrażliwiani na zachowanie szczególnej ostrożności przy przejściach dla pieszych.

Mazowiecka policja prowadzi kampanię "Kierowco! Nie polujemy na zebrach" od 2016 roku. W lutym do akcji włączył się Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, a od 13 marca specjalne naklejki zyskały samochody ośrodków szkolenia kierowców.

Instruktorzy najpierw wysłuchali krótkiej prelekcji przygotowanej przez wydział ruchu drogowego.

- Znakujemy pojazdy szkół jazdy z subregionu radomskiego. Chcemy przez naszą kampanię uświadamiać kierujących pojazdami, jak ważne jest zachowanie bezpieczeństwa zwłaszcza w obrębie przejść dla pieszych - mówi podinsp. Stanisław Popiel z mazowieckiej drogówki.

Podinsp. Krzysztof Bielecki, zastępca naczelnika mazowieckiej drogówki mówi, że bezpieczeństwo wśród pieszych w ostatnim czasie wzrosło, ale wzrosła też liczba ofiar na przejściach dla pieszych.

- Przejście dla pieszych jest to miejsce, w którym trzeba zachować szczególną ostrożność. W związku z tym duży nacisk kladziemy na przejścia dla pieszych. Tym bardziej, że ludzie w różny sposób zachowują się w okolicach przejść dla pieszych - mówi Grzegorz Kwiecień z ośrodka szkolenia kierowców w Przysusze.

Zbigniew Mazurkiewicz, zastępca dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu mówi, że trzeba uwrażliwiać młodych kierowców na zachowanie szczególnej ostrożności przy przejściach dla pieszych już przy pierwszym kontakcie z kierownicą.

Naklejki "Kierowco! Nie polujemy na zebrach" pojawiły się na samochodach wszystkich obecnych ośrodków szkolenia kierowców.

Zapraszamy do nas: