Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Józef Sebastian Pelczar, biskup
Dziś jest: Wtorek, 19 stycznia 2021

RADOM

Coraz bliżej oddziałów klinicznych w Radomiu

środa, 20 marca 2019 13:27 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Studenci trzeciego roku kierunku lekarskiego będą się kształcić na oddziałach klinicznych w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu. Przewiduje to podpisane porozumienie Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego z lecznicą na Józefowie.

Rektor radomskiej uczelni prof. Zbigniew Łukasik poinformował, że od września studenci trzeciego roku kierunku lekarskiego, będą mogli korzystać z bazy dydaktycznej szpitala przy Aleksandrowicza. - Szpital jest przystosowany do tego cel, bowiem na każdym oddziale jest sala seminaryjna. Współpraca przewiduje tworzenie kolejnych oddziałów klinicznych. Jesteśmy po wstępnych rozmowach z pracownikami naukowymi, którzy podejmą pracę w szpitalu. Mogę zadeklarować, że od września będziemy gotowi do prowadzenia zajęć klinicznych - powiedział prof. Łukasik:

Prof. Zbigniew Łukasik dodał, że rozpoczęto budowę Centrum Naukowo-Badawczego. Inwestycja powstaje przy ulicy Chrobrego. Zadanie potrwa do końca marca 2020 roku. - Oprócz gabinetów dydaktycznych, będą pracownie diagnostyczne wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt medyczny m.in. rezonans magnetyczny, czy tomograf komputerowy - wylicza prof. Łukasik:

32 mln złotych na cen tel przekazało ministerstwo nauki i szkolnictwa wyższego.