Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Wojciech, biskup i męczennik, główny patron Polski
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Smardzewice
Dziś jest: Piątek, 23 kwietnia 2021
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

RADOM

Zawody z gracją

czwartek, 29 maj 2014 13:26 / Autor:

W weekend w Radomiu odbędą się XIX Regionalne Międzystrefowe Zawody w Skokach przez Przeszkody.

 

W kilkunastu konkursach rywalizować będzie kilkadziesiąt par. - To są pary, bo nie można mówić oddzielnie o koniach i jeźdźcach. To musi być bardzo zgrana para. Muszą się rozumieć: zwierzę i człowiek. Wtedy dopiero mogą być sukcesy - mówi organizatorka Halina Marciniak. W zawodach wezmą udział i doświadczeni zawodnicy i początkujący. 
- Ten sport to jest sport elegancji. Tu trzeba szanować zwierzę, szanować zasady obowiązujące w tym sporcie. Tu trzeba wyglądać pięknie na tym koniu, a więc obowiązują stroje odpowiednie. Dobry jeździec musi kochać zwierzęta, z tym, że ta miłość nie może być ślepa. Dalej trzeba być bardzo systematycznym, bardzo poukładanym. Trzeba godzić naukę, jak i swoją pasję - podkreśla Halina Marciniak. Najważniejszym konkursem, który odbędzie się w niedzielę, będzie konkurs o Puchar Prezydenta Radomia. Poza podziwianiem tego i innych konkursów warto też wziąć udział w loterii. Sponsorzy zapewnili ciekawe nagrody.
Zawody organizuje Międzyszkolny Klub Jeździecki "CWAŁ" oraz Zespół Szkół Integracyjnych im. Jana Pawła II w Radomiu. O imprezie opowiadała nam szefowa klubu i dyrektorka szkoły, Halina Marciniak.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.


Zawody rozpoczną się każdego dnia o godz. 10. Patronem medialnym imprezy jest Radio Plus Radom.