Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Stefan IX, papież WIELKI PIĄTEK
Dziś jest: Piątek, 29 marca 2024

RADOM

AC dla edukatorów

poniedziałek, 08 kwietnia 2019 20:56 / Autor: Elżbieta Warchoł
za: AC
Elżbieta Warchoł

Bezpłatne spotkania w ramach projektu BUILD BRIDGES - NOT FENCES

W najbliższą sobotę - 13 kwietnia - Amercan Corner zaprasza na dwa kolejne bezpłatne spotkania w ramach projektu BUILD BRIDGES - NOT FENCES. Prelegentami będą specjaliści w dziedzinie wykorzystywania mediów w edukacji Magdalena Dygała i Jarosław Basaj, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami, pomysłami i niezwykle atrakcyjnymi metodami pracy. Spotkanie jest skierowane przede wszystkim do edukatorów pracujących z młodzieżą pochodzącą z mniejszości narodowych i wszystkich zainteresowanych tematyką wielokulturowości, wykorzystywaniem mediów na zajęciach szkolnych, komunikacją międzykulturową.

Ilość miejsc organiczona - na spotkania obowiązuje rejestracja pod adresem: library.acradom @gmail.com. Szczegóły wydarzenia poniżej.

SPOTKANIE A: Magdalena Dygała – Nauczanie o wielokulturowości poprzez edukację medialną (projekty video)/Teaching multiculturalism via media literacy projects (video projects).

Sobota: 10:00 – 11:15. Miejsce: American Corner Radom. Obowiązuje rejestracja pod adresem e-mail: library.acradom@gmail.com Ilość miejsc ograniczona. Spotkanie w j. polskim

Do you want to get some tips on how to make your class an unforgettable experience for your students? Then come and 'see it, hear it and do it' with me. In this workshop you will get inspired by 'crazy video adventures' which will give you the idea how you can engage your students in the process of learning.

Jak sprawić aby Twoja lekcja stała się niezapomnianą przygodą dla uczniów? Jak dostosować zajęcia do wielokulturowej grupy odbiorców? Jak pokonać i zrozumieć różnice kulturowe widoczne wśród Twoich studentów/podopiecznych? Jeśli chcesz uzyskać kilka cennych wskazówek dotyczących motywowania uczniów przez projekty wideo, zapraszam serdecznie na nasze spotkanie.

Magdalena Dygała is a teacher trainer at the University of Technology and Humanities and an EFL teacher at high school in Poland. In 2014 she was one of the winners of the International Headway Scholarship and participated in a 2-week professional development course at Exeter College in Oxford. Magda loves involving her students in video projects as well as teaching English through music. She is currently writing her PhD thesis on the topic of using music and popular songs in teaching.

SPOTKANIE B: Jarosław Basaj – Trochę aplikacji w edukacji. Nowoczesne narzędzia cyfrowe w nauczaniu o wielokulturowości. 

Język nauczania warto dostosować do języka współczesnego ucznia. To warunek porozumienia. Uczestnicy spotkania poznają i przetestują atrakcyjne bezpłatne programy oraz aplikacje , które nie tylko ułatwiają codzienne życie nauczyciela, ale stanowią ciekawą alternatywę dla szkolnej rutyny.

Jarosław Basaj – Jarosław Basaj – pomysłodawca warsztatów dziennikarskich dla uczniów ze szkół ponadpodstawowych, które odbywają się w Radomiu cyklicznie od 2004 roku. Zajmuje się edukacją filmową; jako lider Filmoteki Szkolnej w województwie mazowieckim prowadzi warsztaty filmowe dla nauczycieli i uczniów, z którymi realizuje filmy dokumentalne i animowane; prowadzi w kinach prelekcje i warsztaty w ramach Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej i Społecznej „KinoSzkoła"; inspiruje i szkoli do prowadzenia Filmowych Lekcji Wychowawczych Fundacji Generator. Dzieli się doświadczeniem, i prowadzi zajęcia jako Edukator Kulturalny w Mazowieckim Programie Edukacji Kulturalnej. Szkolił nauczycieli, uczniów i rodziców w zakresie bezpiecznego korzystania z internetu w ramach programu "Cybernauci" Fundacji Nowoczesna Polska, obecnie jest trenerem w programie "Asy Internetu" Fundacji Szkoła z klasą. 

Sobota, godz: 11:30 – 13:00. Miejsce: American Corner Radom. Obowiązuje rejestracja pod adresem e-mail: library.acradom@gmail.com

Ilość miejsc ograniczona. Spotkanie w j. polskim

 O projekcie BUILD BRIDGES - NOT FENCES:

#BUILDBRIDGESNOTFENCES" projekt to Polsko-Ukraińsko-Romskie warsztaty reportażu filmowego i dziennikarskiego, uzupełnione serią szkoleń z zakresu umiejętności korzystania z mediów dla nauczycieli pracujących z nastolatkami należącymi do grup mniejszościowych, ze szczególnym naciskiem na nauczanie o wielokulturowości właśnie poprzez media. Projekt jest współfinansowany przez Amerykański Departament Stanu. 

Program BUILD BRIDGES – NOT FENCES składa się z dwóch części:

  1. a)   złożonego cyklu praktycznych warsztatów dziennikarskich i filmowych skierowanych do uczniów polskich, romskich i ukraińskich mieszkających w Radomiu
  2. b)    cyklu innowacyjnych szkoleń z zakresu umiejętności korzystania z mediów dla nauczycieli pracujących z uczniami należącymi do mniejszości narodowych.

 Głównym celem obu części będzie pogłębianie wiedzy na temat  wielokulturowości za pośrednictwem współczesnych mediów,  budowanie umiejętności korzystania z mediów, wdrażanie nowoczesnych programów nauczania z uwzględnieniem edukacji medialnej. Cel nadrzędny to podnoszenie i umacnianie świadomości grup mniejszościowych, a w konsekwencji  pełniejsza integracja  z lokalną społecznością .

Więcej informacji o programie BUILD BRIDGES - NOT FENCES na stronie American Corner Radom:http://amcorners.pl/radom/

 Aby uzyskać certyfikat należy wziąć udział w minimum 4 programach realizowanych w ramach projektu. (za: AC Radom)

 

Tag: