Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Wincenty a Paulo
Dziś jest: 27 września 2020

RADOM

Młodzi PiS apelują o dialog

środa, 17 kwietnia 2019 12:18 / Autor: Monika Nowakowska
foto: MNowakowska/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

- Chcemy, aby politycy opozycji nie wykorzystywali strajku nauczycieli dla swoich korzyści politycznych - mówią członkowie Forum Młodych PiS w Radomiu i apelują o otwarcie na rozmowy ze stroną rządową.

Spotkanie zorganizowane zostało w związku z trwającym od ponad tygodnia strajkiem nauczycieli i pracowników oświaty. Ci, przypomnijmy domagają się m.in. podwyżek pensji o 1000 złotych. Rząd Prawa i Sprawiedliwości zaproponował wzrost wynagrodzeń o 15% już od września, ale Związek Nauczycielstwa Polskiego odrzucił propozycję. Wczoraj prezydent Andrzej Duda zaprosił związkowców do rozmów w najbliższy czwartek, 18 kwietnia, jeszcze przed "okrągłym stołem". Z propozycją zorganizowania "okrągłego stołu" w sprawie oświaty wyszedł premier Mateusz Morawiecki.

- Mamy nadzieję, że nauczyciele nie są wykorzystywani przez polityków opozycji i usiądą do rozmów przy "okrągłym stole" - mowi pełnomocnik Forum Młodych PiS Kamil Bartuzzi:

O spokój i dialog apeluje także Agnieszka Urbańska z Forum Młodych PiS:

Nauczyciele i ZNP przyznają, że z powodu strajku mogą być problemy z egzaminami dojrzałości. Łukasz Mierzejewski z Forum Młodych PiS apeluje do protestujących nauczycieli, by umożliwili uczniom zdawanie egzaminów:

Strajk nauczycieli i pracowników oświaty trwa od 8 kwietnia. W Radomiu protestuje 66 szkół z 73, które przystąpiły do akcji.