Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Juliusz I, papież
Dziś jest: Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

RADOM

Centrum Rehabilitacji w październiku przyszłego roku

wtorek, 07 maj 2019 10:49 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pixabay.com (lartaldato)
Weronika Chochoł

Do października przyszłego roku ma zakończyć się budowa Radomskiego Centrum Rehabilitacji. Znajdą się tu m.in poradnia rehabilitacyjne i związane z rehabilitacją oraz  zakłady diagnostyki obrazowej.

W planach jest utworzenie w Radomiu kompleksowego Centrum Rehabilitacji, do którego w całości przeniesiony zostanie oddział rehabilitacji z ulicy Giserskiej, w sumie pięćdziesiąt cztery łóżka. Do nowej siedziby przeniesiony będzie także zakład rehabilitacji z budynku głównego miejskiego szpitala. W Centrum znajdą się również poradnie specjalistyczne związane z rehabilitacją: chirurgia, ortopedia, neurologia i urologia. Znajdą się tu również pracownie RTG czy USG, a także gabinety lekarskie, zabiegowe i terapeutyczne. Centrum znajdzie się w budynku dawnego pawilonu ginekologiczno-położniczego przy ul. Narutowicza. Bryła budynku pozostanie bez zmian, natomiast wnętrze przejdzie gruntowny remont. Natomiast w miejscu, gdzie znajdowały się solary, powstaje nowy - siedmiokondygnacyjny - budynek z garażem podziemnym. Wokół starej ginekologii przebudowana zostanie infrastruktura komunikacyjna: powstaną osiemdziesiąt cztery miejsca parkingowe, drogi dojazdowe zostaną poprawione. Przeprowadzony będzie także dojazd między ulicami Narutowicza a Tochtermana. Powstanie również przejście podziemne między stara ginekologią, a centrum szpitala. Będzie również sprzęt rehabilitacyjny na powietrzu, podobny do tzw. "siłowni pod chmurką".

- Chcemy w Radomiu utworzyć Centrum Rehabilitacji na europejskim poziomie - mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik: 

Miasto na inwestycję ma zarezerwowanych ponad 45 milionów złotych. Pieniądze te mają być przeznaczone na budowę Centrum i zakup niezbędnego wyposażenia, takiego jak łóżka czy szafki przy łóżkach. - Kwestia zakupu dodatkowego, nowoczesnego sprzętu rehabilitacyjnego, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które musielibyśmy ponieść. To także kwestia rozeznania potrzeb radomskiego szpitala - dodaje Jerzy Zawodnik: 

Prace przy budowie Radomskiego Centrum Rehabilitacji idą zgodnie z harmonogramem. Mają się zakończyć w październiku 2020 roku.