Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

RADOM

Chcemy bezpiecznie wrócić do domu!

piątek, 13 września 2019 12:30 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

"Pozwólcie mi dożyć dorosłości", "Nie zabijaj mnie", "Chcemy bezpiecznie wrócić do domu" - z takimi transparentami dzieci w Bielisze przechodziły przez przejście dla pieszych. Odbyła się tam akcja "Kierowco! Nie polujemy na zebrach".

Akcja odbyła się przed Publiczną Szkołą Podstawową w Bielisze. Wzięli w niej udział uczniowie, nauczyciele, a wszystko nadzorowała policja.

Mł. insp. Jacek Mnich, naczelnik mazowieckiej drogówki mówi, że w rejonach szkół dzieci nie ulegają wypadkom drogowym.

- Wypadki są incydentalne. Na szczęście nie kończą się poważnymi uszczerbkami na zdrowiu. Kierowcy mimo że przekraczają prędkość, to przy szkołach jadą nieco wolniej - mówi.

Naczelnik dodaje, że policja odnotowała tez mniej nieprawidłowości w infrastrukturze drogowej w okolicach szkół.

Małgorzata Jakubiak, dyrektor PSP w Bielisze podkreśla, że szkoła aktywnie działa by poprawić bezpieczeństwo i edukować uczniów w tym zakresie.

- Nasza szkoła jest zlokalizowana przy drodze wojewódzkiej, więc priorytetem dla nas jest zapewnienie bezpieczeństwa. Organizujemy różnego rodzaju konkursu BRD, egzaminy na kartę rowerową, ale także spotkania z policją - wymienia.

Uczniowie PSP w Bielisze mówią, że w okolicy ich szkoły kierowcy szybko jeżdżą i czasem jest problem z przejściem na drugą stronę.

Zapraszamy do nas: