Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: święci Berard i Towarzysze
Dziś jest: Sobota, 16 stycznia 2021

RADOM

Seniorzy otrzymali teleopaski

wtorek, 08 października 2019 14:06 / Autor: Monika Nowakowska
foto: MNowakowska/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Stu radomskich seniorów będzie korzystać z opasek monitorujących stan zdrowia. Zostały one zakupione przez miasto w ramach pilotażowego programu, który ma zapewnić całodobową teleopiekę osobom po 65 roku życia.

Seniorzy bardzo chwalą inicjatywę władz miasta:

Opaski monitorujące stan zdrowia dostarczyła firma Sidly, która zapewni też zdalną obsługę systemu -  mówi Karolina Walkiewicz z firmy:

Urządzenie jest zakładane na nadgarstek. Przez całą dobę mierzy podstawowe parametry życiowe i przesyła je do centrum teleopieki, które ma możliwość natychmiastowego skontaktowania się z użytkownikiem opaski i w razie potrzeby wezwie pomoc medyczną - mówi Jolanta Dygas z Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej w Radomiu:

- To kolejny element naszej polityki senioralnej, w ramach której staramy się tworzyć warunki do aktywności, ale też dbać o bezpieczeństwo i zdrowie osób starszych. W naszych działaniach, które są chwalone w całym kraju, chcemy też wykorzystywać nowoczesne technologie. Stąd decyzja o zakupie tych nowoczesnych urządzeń. Teraz czekamy na państwa opinie, abyśmy mogli rozwijać nasz program zgodnie z państwa oczekiwaniami - mówił prezydent Radosław Witkowski wręczając seniorom pierwsze opaski:

Opaska monitorująca stan zdrowia wyposażona jest w przycisk SOS oraz dodatkowe funkcje m.in. detektor upadku i lokalizator GPS.