Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Wojciech, biskup i męczennik, główny patron Polski
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Smardzewice
Dziś jest: Piątek, 23 kwietnia 2021

RADOM

Święto ratowników medycznych

czwartek, 10 października 2019 19:05 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Po raz pierwszy w Radomiu odbyły się obchody Dnia Ratownictwa Medycznego

Święto Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego odbyło się w czwartek, 10 października w Resursie Obywatelskiej. Poprzedziło je poświęcenie i przekazanie 5 nowoczesnych karetek dla radomskiego pogotowia kupionych ze środków samorządu Mazowsza i Gminy Miasta Radomia za ok. 3 miliony 300 tys. złotych. Uroczystości rozpoczęto minutą ciszy dla uhonorowania wszystkich pracowników Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, którzy odeszli już do wieczności. Znaczną część uroczystości wypełniły ceremonie wręczania odznaczeń, wyróżnień, dyplomów i medali dla zasłużonych pracowników pogotowia ratunkowego w Radomiu. Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego została uhonorowana przez Marszałka Mazowsza Adama Struzika Medalem Pro Masovia, a dyrektor stacji Piotr Kowalski najwyższym odznaczeniem nadawanym przez prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego- Medalem Bene Merenti Civias Radomiensis. Dyrektor Piotr Kowalski tuż po wręczeniu medalu nie krył wzruszenia:

W imieniu wszystkich odznaczonych i wyróżnionych pracowników pogotowia głos zabrał Mariusz Wielocha ratownik medyczny:

Gratulacje składali posłowie: Anna Białkowska, Anna Kwiecień i Leszek Ruszczyk. Nie brakowało także życzeń od wicewojewody mazowieckiego Artura Standowicza:

oraz od wicemarszałka Mazowsza Rafała Rajkowskiego:

Za codzienną pracę ratowników medycznych dziękował wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik:

Mariola Łodzińska wiceprezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych mówiła:

 Małgorzata Sokulska przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych:

I jeszcze życzenia od sąsiada.... Marka Pacyny dyrektora Radomskiego Szpitala Specjalistycznego:

Nie tylko pracownicy i dyrekcja Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego otrzymali z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego medale i wyróżnienia. Podziękowania, gratulacje oraz pamiątkowe medale otrzymali od ratowników przedstawiciele władz Radomia, radni oraz reprezentanci instytucji i służb, które na co dzień współpracują z radomskim pogotowiem. Na zakończenie dla wszystkich zgromadzonych w Resursie wystąpiła Radomska Młodzieżowa Orkiestra Dęta GRANDIOSO.