Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Anzelm z Canterbury, biskup i doktor Kościoła
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kamień, Brzustów
Dziś jest: Środa, 21 kwietnia 2021

RADOM

Pamiętaj, kierowco młody!

środa, 30 października 2019 11:59 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

Po seniorach czas na młodych kierowców. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu zaprasza na szkolenia.

 - Zgodnie ze statystykami, które cały czas spływają do WORD-u jednak ta najmłodsza grupa kierowców (18-24 lata) jest to duży odsetek sprawców wypadków. Chcemy doskonalić ich umiejętności, stąd też pojawiła się idea tych szkoleń. Wspólnie z Urzędem Marszałkowskim bazując na fajnych praktykach, które mieliśmy przy seniorach, wprowadzilśmy program doskonalenia najmłodszych kierowców - mówi dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu Marcin Ciężkowski.

Szkolenia będą składać się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Kierowcy będą mogli spróbować swoich sił na torze w Modlinie. - Pod okiem instruktorów nauki jazdy będą  pokonywać różne przeszkody. Będzie także płyta poślizgowa. Najmłodsi kierowcy będą trenowali wszystko to, co może wydarzyć się na jezdni. 

Adresatami szkolenia są mieszkańcy subregionu radomskiego w wieku 18-24 lat, posiadający prawo jazdy kat. B. Szkolenie jest bezpłatny, a uczestnicy mają zapewniony dojazd do Modlina, posiłek i powrót. WORD oferuje 60 miejsc na szkoleniu. Pierwszy termin jest w sobotę 9 listopada, a drugi w poniedziałek 18 listopada. Zgłoszenia przyjmowane są w siedzibie WORD-u przy ul. Suchej 13. 

Marcin Ciężkowski zapewnił o kontynuacji w przyszłym roku szkoleń dla seniorów. To nie jedyna dobra wiadomość dla tej grupy wiekowej. - Chcemy przygotować paczkę dla seniora, która będzie zawierała elementy odblaskowe, być może  będzie też apteczka pierwszej pomocy. Jesteśmy na etapie konsultacji z seniorami, co chcieliby znaleźć w takiej paczce. 

Dyrektor Marcin Ciężkowski przypomniał też naszym słuchaczom o bezpieczeństwie na drogach, kiedy zmrok zapada coraz wcześniej. WORD od lat wraz z Urzędem Marszałkowskim promuje noszenie odblasków. - Pieszy, który nie ma odblasków, jest dla kierowcy widoczny po zmroku z odległości 20 metrów, a w momencie, kiedy ma na sobie odblask jest widoczny już ze 150 metrów - podkreśla dyrektor WORD-u. Ten apel jest szczególnie ważny w kontekście wieczonych porządków na cmentarzach. Przypomnijmy, że od 2014 roku piesi, poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, mają obowiązek posiadania elementów odblaskowych.