Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Lidia
Dziś jest: 03 sierpnia 2020

RADOM

Zarzuty za znęcanie się nad trzylatkami

czwartek, 07 listopada 2019 13:47 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pixabay.com (mintchipdesigns)
Weronika Chochoł

Zarzut znęcania się psychicznego nad małoletnimi wychowankami Publicznego Przedszkola nr 5 w Radomiu usłyszała nauczycielka z placówki. Kobieta miała grozić dzieciom pozbawieniem wolności czy naruszeniem nietykalności. 

Sprawa wyszła na jaw w czerwcu, kiedy w szafkach dzieci z grupy trzylatków pojawiły się kartki z informacją, że jedna z nauczycielek źle traktuje dzieci. Płyta z nagranymi sytuacjami, w których kobieta groziła dzieciom trafiła do dyrekcji przedszkola. Po tym sprawa trafiła do prokuratury.

Nauczycielka wychowania przedszkolnego usłyszała zarzut znęcania się psychicznego nad małoletnimi wychowankami Publicznego Przedszkola nr 5 w okresie od września 2018 do maja 2019 roku. - Zarzut wskazuje na fakt grożenia przez nauczycielkę tym małoletnim w ten sposób, że zastraszała je zamknięciem w osobnym pomieszczeniu, pozbawieniem wolności czy naruszeniem nietykalności cielesnej. Kobieta miała również w wypowiedziach kierowanych do dzieci, ośmieszać je i poniżać - mówi Beata Galas - rzecznik Prokuratury Okręgowej w Radomiu i dodaje: - Zarzut dotyczy znęcania się psychicznego nad osobami nieporadnymi ze względu na wiek i zagrożony jest surowszą karą:

Nauczycielka nie przyznała się do winy. Złożyła oświadczenie, w którym zwróciła uwagę na to, że przez lata wykonywania zawodu nie miała kar dyscyplinarnych. Nikt z rodziców czy pracodawców nie miał zarzutów co do jej osoby. Zdaniem kobiety nagranie zostało zmanipulowane, a jej wypowiedzi - wycięte z kontekstu. - Że nawet jeżeli takie określenia padały, to były kierowane wobec dzieci jako żarty:

Kobiecie może grozić od 6 miesięcy nawet do ośmiu lat więzienia.

Zapraszamy do nas: