Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze
Dziś jest: 20 września 2020

Wydarzenia

Duma radomskich terytorialsów

wtorek, 12 listopada 2019 18:01 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. 62 batalion lekkiej piechoty WOT w Radomiu
Jakub Szczechowski

Żołnierze Obrony Terytorialnej z 62 batalionu lekkiej piechoty w Radomiu reprezentowali Wojska Obrony Terytorialnej podczas centralnych uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości na Placu Piłsudskiego w Warszawie.

 

To duże wyróżnienie dla radomskich terytorialsów. Meldunek o gotowości warty do uroczystej odprawy przed Grobem Nieznanego Żołnierza złożył Dowódca Pododdziału, radomianin podporucznik Mateusz Maj. W uroczystościach wzięło udział 36 radomskich żołnierzy. Ponadto 2 żołnierzy asystowało najwyższym władzom przy składaniu wieńców.

- Czujemy się ogromnie zaszczyceni, że naszemu radomskiemu batalionowi, powierzono tak odpowiedzialne i wyjątkowe zadanie. Było ono ukoronowaniem wielomiesięcznych treningów, które żołnierze ochotnicy odbywali w godzinach popołudniowych i wieczornych 2 razy w tygodniu. Cieszy mnie również fakt, że nasi ochotnicy, podczas defilady, wyśmienicie się zaprezentowali na tle innych, w pełni zawodowych pododdziałów, co potwierdza, że konsekwentna i systematyczna praca przyniosła oczekiwany rezultat. Jestem dumny, że godnie reprezentowaliśmy ziemię radomską w stolicy RP - mówi Dowódca 62 blp podpułkownik Łukasz Baranowski.