Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: bł. Władysław z Gielniowa
Dziś jest: 25 września 2020

Samorząd

Absolutorium w WSA w grudniu

czwartek, 14 listopada 2019 14:44 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zajmie się 5 grudnia skargą na rozstrzygnięcie Regionalnej Izby Obrachunkowej w sprawie nieudzielenia absolutorium prezydentowi Radomia Radosławowi Witkowskiemu.

Przypomnijmy, że radomscy radni zaskarżyli do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego uchwałę Regionalnej Izby Obrachunkowej, która stwierdziła nieważność uchwały rady o nieudzieleniu prezydentowi absolutorium. Za taką decyzją było 15 radnych z Prawa i Sprawiedliwości, dziewięciu z Koalicji Obywatelskiej było przeciw. Nikt nie wstrzymał się od głosu.

 - Nie zgadzamy się z opinią RIO, że rada nie udzielając prezydentowi absolutorium naruszyła jakiekolwiek przepisy ustawy o samorządzie - powiedział wówczas radny Łukasz Podlewski, przewodniczący komisji rewizyjnej Rady Miejskiej w Radomiu. Marta Michalska-Wilk, przewodnicząca klubu Koalicji Obywatelskiej przekonywała z kolei, że budżet miasta został wykonany w 98 proc. i tego absolutorium prezydentowi należało udzielić.

 

Rozprawa rozpocznie się o godz. 12.30 w sali B w Radomiu. Sprawę będą rozpatrywali sędziowie: Marek Wroczyński, Sławomir Fularski, Renata Nawrot.