Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Anzelm z Canterbury, biskup i doktor Kościoła
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kamień, Brzustów
Dziś jest: Środa, 21 kwietnia 2021

RADOM

Utrudnienia u zbiegu Żeromskiego i Zbrowskiego

wtorek, 19 listopada 2019 11:27 / Autor: Monika Nowakowska
foto: googlemaps
Monika Nowakowska

Uwaga zmotoryzowani - drogowcy wyłączą w środę światła na skrzyżowaniu ulic Żeromskiego i Zbrowskiego w Radomiu. Prace spowodowane są koniecznością wymiany dwóch wysięgników, na których zamontowana jest sygnalizacja świetlna nad jezdniami oraz zmianami w organizacji ruchu.

Prace potrwają trzy do pięciu dni. W tym czasie kierowcy będą musieli zachować szczególną uwagę w tym rejonie.

Po zmianie programu, światła będą dostosowywać się do faktycznego natężenia ruchu dzięki nowym pętlom indukcyjnym umieszczonym w nawierzchni jezdni na wszystkich czterech wlotach skrzyżowania. Na każdym wlocie będzie poza tym funkcjonowała zielona strzałka do warunkowego skrętu w prawo. Program działania sygnalizacji świetlnej musi zostać zmieniony, ponieważ po otwarciu śródmiejskiego fragmentu trasy N-S obciążenie poszczególnych odcinków dróg w tym rejonie uległo pewnym zmianom.

Ważną korektą będzie wprowadzenie możliwości skrętu w lewo z wiaduktu nad torami kolejowymi w boczną jezdnię ulicy Żeromskiego prowadzącą do ronda przy trasie N-S. Zostanie tam wyznaczony dodatkowy pas przeznaczony dla zamierzających wykonać taki manewr. Co ważne, ze względu na długość nowego pasa będzie tam zakaz korzystania z niego dla samochodów ciężarowych. Zmiana ta ma na celu umożliwienie szybkiego połączenia z trasą N-S dla pojazdów jadących od strony Dzierzkowa.

W trakcie prac mogą być czasowo wyłączane pojedyncze pasy ruchu. Objazd dla kierowców wyjeżdżających w lewo z ulicy Zbrowskiego przebiega ulicą Szklaną oraz jezdnią wzdłuż wiaduktu.