Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Chryzant i Daria
Dziś jest: Niedziela, 25 października 2020

RADOM

Jaka przyszłość kierunku lekarskiego? Wydział odwiedził wiceminister Nauki i Szkolnictwa Wyższego

poniedziałek, 02 grudnia 2019 18:29 / Autor: Weronika Chochoł
Weronika Chochoł

Delegacja zapoznała się z medycznym zapleczem Uniwersytetu, a także wysłuchała wyjaśnień władz uczelni dotyczących negatywnej oceny Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Na Wydziale Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu UTH odbyła się kontrolna wizytacja, której przewodniczył wiceminister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Wojciech Maksymowicz.

Wizytacja związana była z negatywną oceną Polskiej Komisji Akredytacyjnej, która zarzuciła władzom uczelni szereg nieprawidłowości. Wśród nich przede wszystkim brak prosektorium, dostępu do wyposażenia i pracowni czy nieskuteczny sposób doboru treści programowych i metod kształcenia. Więcej pisaliśmy tutaj.

Uczelnia podczas konferencji prasowej, a także poprzez wysłane do mediów pismo odpierała zarzuty, wyjaśniając jednocześnie ich niezasadność (więcej tutaj i tutaj).

Teraz przyszła pora na rozmowy z ministerstwem. Na Wydziale Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego odbyła się kontrolna wizytacja, której przewodniczył wiceminister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Wojciech Maksymowicz. Delegacja zapoznała się z medycznym zapleczem Uniwersytetu, a także wysłuchała wyjaśnień władz uczelni.

Przyszłość kierunku lekarskiego w radomskim uniwersytecie stoi pod znakiem zapytania. Na przełomie stycznia i lutego ma zapaść decyzja, co dalej z kierunkiem. W ostateczności zostanie on zamknięty, jednak jak zapewniają władze uczelni, robią wszystko, by do tego nie dopuścić.