Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Władysław z Gielniowa
Dziś jest: 25 września 2020

Wydarzenia

Mieszkanie Plus: Ruszyła budowa 124 mieszkań

poniedziałek, 16 grudnia 2019 13:54 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Rozpoczęła się budowa 124 mieszkań w ramach programu rządowego Mieszkanie Plus. Dziś odbyło się symboliczne wbicie pierwszej łopaty przy ul. Tytoniowej.

W symbolicznym wbiciu łopaty wzięli udział: wiceminister rozwoju Robert Nowicki, wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz, posłowie: Marek Suski, Konrad Frysztak i Andrzej Kosztowniak, wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz, prezydent Radomia Radosław Witkowski, przewodnicząca rady miejskiej Kinga Bogusz oraz Mirosław Barszcz, prezes PFR Nieruchomości.

- Ta inwestycja będzie ukoronowaniem starań nas wszystkich, żeby w Radomiu 124 rodziny znalazły godne miejsce do mieszkania dzięki wsparciu narodowego programu mieszkaniowego - mówił wiceminister Robert Nowicki.

Wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz podkreślił, że zainteresowanie programem Mieszkanie Plus w Radomiu jest bardzo duże.

- Przy wstępnym naborze do programu zgłosiło się aż ponad 2000 rodzin, które są zainteresowane, aby otrzymać mieszkanie i poprzez spłatę stać się jego właścicielem - mówi.

Poseł Marek Suski liczy, że to dopiero początek współpracy z miastem.

Plac pod budowę bloków poświęcił ks. Andrzej Tuszyński, proboszcz parafii św. Wacława w Radomiu.

Prezydent Radosław Witkowski mówi, że program Mieszkanie Plus wpisuje się w projekt samorządowy "Radom dla Młodych". Również liczy na dalszą współpracę z PFR-em.

- Jesteśmy jednym z dziesięciu miast, które przystępują do programu Mieszkanie Plus. Chcę, żeby te 124 mieszkania to był dopiero początek. Jesteśmy gotowi przedkładać PFR-owi kolejne nieruchomości do realizacji programu Mieszkanie Plus - mówi prezydent.

Nabór wniosków o mieszkania ma ruszyć na początku 2021 roku.

- Zazwyczaj jest to pół roku przed oddaniem inwestycji - tłumaczy Mirosław Barszcz, prezes PFR Nieruchomości.

Większość mieszkań to będą 3-pokojowe lokale - około 50 metrów kwadratowych.

Mieszkania mają być oddane do użytku w październiku 2021 roku.