Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Gerard, biskup i męczennik
Dziś jest: 24 września 2020

RADOM

Będą lekarze rodem z Radomia? Ministerstwo zadecyduje na przełomie roku

poniedziałek, 16 grudnia 2019 15:13 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Prawdopodobnie na przełomie roku Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego podejmie ostateczną decyzję ws. przyszłości kierunku lekarskiego. Teraz ruch należy do Uniwersytetu, który ma udzielić szczegółowej odpowiedzi na wątpliwości komisji ministerialnej. 

W poniedziałek, 16 grudnia odbyło się robocze spotkanie władz uczelni, którego celem było przygotowanie szczegółowych odpowiedzi na pytania Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, dotyczących kształcenia na kierunku lekarskim. Najważniejszą kwestią był termin ukończenia Centrum Naukowo-Badawczego potrzebnego do kształcenia studentów, ale również prowadzenia badań naukowych. - Podczas spotkania poznaliśmy konkretną datę zakończenia inwestycji - mówi prof. Dariusz Trześniowski - rzecznik Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu: 

Pojawiły się również zalecenia dotyczące kwestii dydaktyki i realizacji efektów kształcenia. - To także zostanie wyjaśnione w odpowiednim piśmie, które teraz redaguje zespół powołany przez Jego Magnificencję Rektora - dodaje prof. Dariusz Trześniowski. 

O dalszym kształceniu na kierunku lekarskim zadecyduje Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Decyzja zapadnie prawdopodobnie pod koniec tego lub na początku przyszłego roku.