Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. o. Pio z Pietrelciny
Dziś jest: 23 września 2020

Wydarzenia

Prawomocne dożywocie dla Macieja S.

środa, 18 grudnia 2019 14:49 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. W.Chochoł/Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

Sąd Apelacyjny w Lublinie podtrzymał dziś dożywotnią karę więzienia dla Macieja S., który zamordował 29-letnią Paulinę i jej 14-miesięcznego synka. Do tragedii doszło w maju 2017 roku w Radomiu.

21 lutego 2019 roku Sąd Okręgowy w Radomiu uznał Macieja S. winnym podwójnego zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyzna został skazany na karę dożywotniego pozbawienia wolności z możliwością ubiegania się o warunkowe zwolnienie z odbywania kary po 35 latach więzienia. Sąd zadecydował również o nawiązce na rzecz rodziców ofiary w wysokości po 150 tysięcy zł oraz na rzecz siostry ofiary w wysokości 50 tysięcy złotych. 

Paulina K. i Maciej S. znali się cztery lata. Kobieta zaszła w ciążę. Ich relacje po pewnym czasie zaczęły sięc jednak psuć. W radomskim sądzie toczyła się sprawa dotycząca alimentów oraz badania na ustalenie ojcostwa. Mężczyzna nie chciał uznać dziecka, gdyż ojcostwo zniszczyłoby jego szanse na ułożenie sobie życia z nową narzeczoną, która także była w ciąży. Maciej S. miał dokładnie zaplanować zbrodnię. - Maciej S. udał się na ulicę Paderewskiego. Telefon, którego używał na co dzień celowo zostawił w Wieliszewie, a w Radomiu używał telefonu z kartą, którą kupił przed wyjazdem. Z tego numeru kupował bilet na autobus z Warszawy do Radomia, numer ten logował się również w okolicach miejsca zbrodni. Numer, którego używał na co dzień mężczyzna tego dnia logował się tylko w Wieliszewie. Po zabójstwie szczegółowo i chłodno planował, co zrobić z zakrwawioną odzieżą i w jaki sposób się jej pozbyć. Oskarżony pojechał do Radomia po to, żeby zabić i nie można w tym względzie mieć żadnych wątpliwości. O tym, że Maciej S. był w Radomiu świadczą zapisy z monitoringu, a o tym, że zabił Paulinę i Miłosza K. świadczą ślady biologiczne krwawe, ujawnione i zabezpieczone na jego odzieży, z których wyizolowano profil genetyczny pokrzywdzonych - mówiła prokurator Aneta Góźdź. Maciej S. zadał Paulinie K. 32 ciosy nożem. Więcej można przeczytać TU.

 

Apelację o wyroku Sądu Okręgowego złożyć zarówno prokurator jak i obrońca oskarżonego. - Co do zasady Sąd Apelacyjny utrzymał wyrok w mocy. Owszem są zmiany, ale one dotyczą kwestii stricte prawnych, nieingerujących w wymiar orzeczonej kary. Ta kara dożywotniego pozbawienia wolności ostała się. Jest to już wyrok prawomocny i ta kara z dniem dzisiejszym podlega wykonaniu - powiedziała nam rzecznik prasowy Sądu Apelacyjnego w Lublinie Barbara Du Château.