Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Władysław z Gielniowa
Dziś jest: 25 września 2020

Wydarzenia

Jezus rodzi się w szpitalu?

środa, 25 grudnia 2019 14:47 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Czas świąt Bożego Narodzenia to czas, który chcemy spędzić z najbliższymi. Jednak dla niektórych te święta z domu przeniosą się na szpitalną salę. Odwiedziliśmy Radomski Szpital Specjalistyczny, a konkretnie pawilo ginekologiczno-położniczy, gdzie kobiety oczekują nie tylko na Boże Narodzenie, ale również na narodziny swoich dzieci. 

Pani Magdalena i pani Jolanta na swoje pociechy czekają na oddziale patologii ciąży. Jak mówią, nie jest łatwo spędzać święta w szpitalu, jednak świadomość, że nie są tu dla siebie sprawia, że dzielnie się spisują: 

Artura doczekała się już pani Magdalena. Cesarskie cięcie było dla niej trudne, jednak szybko znalazła w sobie siłę, by opiekować się synkiem i cieszyć się jego narodzinami. Dumy z syna i żony nie kryje pan Paweł: 

W tym roku Gwiazdka była wyjątkowo hojna dla pani Marleny, która niedawno urodziła dwóch synów. Zauważa, że ciążę można porównać do czasu Adwentu: 

- To trudne być w pracy w Święta, jednak staramy się mieć namiastkę Świąt na oddziale - mówi Karolina Polit z oddziału położniczego Radomskiego Szpitala Specjalistycznego:

Kobietom, które czekają na narodziny swoich pociech życzymy szczęśliwego rozwiązania. Tym, które już urodziły - cierpliwości, siły, miłości i ciepła, nie tylko w Boże Narodzenie, ale przez cały rok.