Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Gerard, biskup i męczennik
Dziś jest: 24 września 2020

Wydarzenia

E-recepta bez tajemnic

wtorek, 31 grudnia 2019 23:50 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. https://ezdrowie.gov.pl
Jakub Szczechowski

Od 8 stycznia 2020 roku recepty będą obowiązkowo wystawiane w postaci elektronicznej. W piątek odbędzie się dzień otwarty dla pracowników medycznych, poświęcony właśnie e-recepcie.

 Spotkanie dla lekarzy, felczerów, pielęgniarek organizuje mazowiecki oddział Narodowego Funduszu Zdrowia. Będzie można dowiedzieć się jak korzystaćź z e-recepty, poszerzyć swoją wiedzę na temat Profilu Zaufanego i Internetowego Konta Pacjenta. Będzie możliwość rozmowy z konsultantem. Przygotowane zostaną trzy stanowiska komputerowe, obsugujące Rejestr Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą i Profil Zaufany. 

E-recepta ma ułatwić życie i pacjentom i lekarzom. Oznacza oszczędność czasu. Nie można też jej zgubić czy zniszczyć. W nowym systemie pacjent otrzyma czterocyfrowy kod SMS-em, który przedstawi w aptece wraz z numerem pesel. Będzie mógł również otrzymać e-receptę drogą mailową. Wówczas okaże w aptece kod kreskowy.  Aby skorzystać z tego należy wcześniej aktywować Internetowe Konto Pacjenta (IKP) na stronie www.pacjent.gov.pl. W innym przypadku pacjent będzie mógł otrzymać wydruk informacyjny. 

Dzień otwarty odbędzie się w siedzibie NFZ Mazowsze przy ul. Chałubińskiego 8 w Warszawie w godz. 8-16.