Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Gerard, biskup i męczennik
Dziś jest: 24 września 2020

Wydarzenia

Namiastka zimy w Radomiu - lodowisko wreszcie otwarte!

czwartek, 02 stycznia 2020 13:04 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Trzeba było poczekać na odpowiednią pogodę i jest - lodowisko przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w czwartek, 2 stycznia zostało otwarte. 

Z lodowiska korzystać można praktycznie od rana do wieczora. Podobnie jak w poprzednich latach lodowisko czynne będzie w godzinach od 9.00 do 21.00. Wejścia na taflę lodowiska odbywać się będą w godzinach 9.00-13.00 oraz od 15.00 do 20.00. Przerwa techniczna na poprawę stanu tafli przewidziana będzie między 14.00 a 15.00 - wtedy nie będzie można wejść na lodowisko.

- Na otwarcie lodowiska musieliśmy długo czekać. Zmusiły nas do tego technologia i warunki atmosferyczne - wyjaśnia Michał Podlewski z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu:

Lodowisko wyposażone jest w ponad 200 par łyżew o zróżnicowanych rozmiarach. Wypożyczalnia działa z zachowaniem wszelkich względów higienicznych - podkreśla Michał Podlewski:

Pierwszy dzień lodowiska już przyciągnął pierwszych amatorów jazdy na łyżwach. Z lodowiska póki co w większości korzystają dzieci i młodzież, jednak dorosłych miłośników łyżwiarstwa również nie brakuje na tafli. Jedni już umieją jeździć, inni - dopiero się uczą:

Cennik, obowiązujące promocje i szczegółowe informacje dotyczące lodowiska znaleźć można na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu