Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Gerard, biskup i męczennik
Dziś jest: 24 września 2020

Wydarzenia

Guzowiankowe kolędowanie dla Krzysia Czupryna

niedziela, 05 stycznia 2020 20:16 / Autor: Monika Nowakowska
foto: MNowakowska/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Setki wiernych wysłuchało niedzielnego koncertu zorganizowanego w parafii Macierzyństwa NMP na Koziej Górze w Radomiu. Najpiekniejsze kolędy i pastorałki dla chorego 3-letniego Krzysia Czupryna zagrał i zaśpiewał zespół "Guzowianki". Udało się zebrać ponad 5 tys. 300 zł.

"Guzowiankowe Kolędowanie dla Krzysia Czupryna" miało cel charytatywny. Współorganizator koncertu, ks. proboszcz Zbigniew Sieroń nie zastanawiał się nawet chwili nad udostępnieniem kościoła i wraz z zespołem postanowili wesprzeć rodzinę chłopca w zebraniu pieniędzy na zakup kosztownych opatrunków. - Bardzo się cieszymy, że możemy gościć zespół Guzowianki, bo to okazja do podzielenia się dobrem i radością - mówi ks. kanonik:

Krzyś choruje na bolesne pęcherzowe oddzielanie się naskórka. Każdy dotyk powoduje powstawanie ran podobnych do oparzeń II i III stopnia. Jest to nieuleczalna choroba genetyczna, na którą nie ma leku. - Krzysiowi można jedynie zapewnić odpowiednią pielęgnację w formie specjalnych opatrunków oraz rehabilitacje - mówi liderka zespołu Wiola Fijałkowska. - Mam nadzieję, że choć w części wspomożemy chłopca i jego rodzinę - dodaje:

Guzowianki zagrały dla Krzysia Czupryna po raz drugi.