Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Wincenty a Paulo
Dziś jest: 27 września 2020

Policja

Kolejna ofiara oszustów

środa, 08 stycznia 2020 13:47 / Autor: Monika Nowakowska
foto: http://www.puck.policja.gov.pl
Monika Nowakowska

Wypłaciła z banku wszystkie oszczędności i oddała je oszustom - 77-letnia mieszkanka Radomia kolejną ofiarą wyłudzenia.

Kobieta odebrała we wtorek telefon od mężczyzny podającego sie za kuriera z prośbą o podanie danych osobowych. Gdy odmówiła, telefon zadzwonił po raz kolejny. Tym razem odezwał się mężczyzna podający się za funkcjonariusza CBŚP, który rozpracowuje grupę oszustów. Mężczyzna poprosił kobietę o wypłatę pieniędzy z banku. Poszkodowana oddała kilkadziesiąt tysięcy złotych i przekazała je obcej osobie.

Policja prowadzi czynności mające na celu ustalenie sprawcy zdarzenia. Jednocześnie apeluje do starszych osób o ostrożność, czujność oraz stosowanie zasady ograniczonego zaufania. Mundurowi proszą o dokładne sprawdzanie wiarygodności dzwoniącej osoby. Warto również porozmawiać o całej sytuacji z zaufanymi sąsiadami lub znajomymi. Nigdy nie przekazujmy żadnych pieniędzy pośrednikom, osobom nieznanym, a którzy działają w imieniu rzekomo potrzebującego pomocy krewnego. Jeśli mamy jakiekolwiek podejrzenia, że ktoś chce nas oszukać należy skontaktować się z najbliższą jednostką policji.

Policjanci nigdy nie pośredniczą w przekazywaniu pieniędzy!

Jednocześnie policja apeluje do pracowników banków i innych instytucji finansowych o zainteresowanie się losem starszych osób, które wypłacają z konta bądź lokaty swoje oszczędności.