Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. o. Pio z Pietrelciny
Dziś jest: 23 września 2020

Wydarzenia

Cena za odbiór odpadów warunkiem uchwalenia budżetu

czwartek, 16 stycznia 2020 12:11 / Autor: Monika Nowakowska
foto: RMizera/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Niższe ceny za śmieci w Radomiu warunkiem uchwalenia budżetu miasta na 2020 rok - radni Prawa i Sprawiedliwości twardo obstają przy swoim i zapowiadają, że nie wyrażą zgody na podwyżkę cen za wywóz odpadów w Radomiu.

Wczoraj w godzinach popołudniowych doszło do kolejnego spotkania klubu radnych PiS. Politycy jednogłośnie doszli do porozumienia, że od wstrzymania podwyżki za odbiór odpadów uzależnią decyzję o uchwaleniu budżetu.

– Wypracowaliśmy wspólne stanowisko dotyczące śmieci i absolutnie nie będzie zgody na podwyżkę za gospodarkę odpadami. Nie będziemy obciążali mieszkańców podwyżką śmieci. Nasz klub zobowiązał się, by spotkać się z panem prezydentem i porozmawiać z nim o wynagrodzeniach dla pracowników administracyjnych jednostek budżetowych gminy – mówi przewodniczący klubu radnych PiS Dariusz Wójcik:

Do kolejnego spotkania radnych Prawa i Sprawiedliwości z prezydentem Radomia w sprawie budżetu dojdzie prawdopodobnie w piątek, 17 stycznia. To od efektów tego spotkania będzie zależało, czy budżet zostanie przyjęty.

- Brak budżetu spowodował, że pierwsze organizacje pozarządowe w mieście zawieszają lub ograniczają swoją działalność - mówi przewodnicząca Rady Miejskiej w Radomiu Kinga Bogusz:

Sesja Rady Miejskiej, na której odbędzie się głosowanie nad budżetem Radomia odbędzie się 24 lub 27 stycznia.