Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Andrzej Apostoł
Dziś jest: Poniedziałek, 30 listopada 2020

RADOM

Wysoki poziom bezrobocia, ale oferty pracy są!

środa, 29 stycznia 2020 12:02 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Radom wciąż utrzymuje pozycję lidera, jeśli chodzi o bezrobocie wśród miast na prawach powiatu. Największy spadek stopy bezrobocia zanotowały miejscowości z północnej części województwa mazowieckiego.

11,1% - tyle wynosi stopa bezrobocia w Radomiu. To najwięcej w Polsce, jeśli chodzi o miasta na prawach powiatu. Tak wynika z raportu przygotowanego przez Urząd Statystyczny w Warszawie.

Wysokie bezrobocie utrzymuje się w całym regionie. W powiecie szydłowieckim wynosi 23% (spadek o 1,3 punktu procentowego w skali roku), w przysuskim 17,7% (spadek o 0,7 p. proc.), a w radomskim 16,4% (spadek o 1 p. proc.).

Okazuje się jednak, że pracy w Radomiu i powiecie wcale nie brakuje.

- Patrzymy na oferty pracy, które wpływają do nas i ich jest kilkaset w skali miesiąca. Miejsca pracy są, ale trochę gorzej z chęciami do pracy. Oczywiście nie u wszystkich, ale większość zarejestrowanych jako bezrobotni nie jest zainteresowana podjęciem pracy - mówi Józef Bakuła, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu.

Najbardziej poszukiwani są m.in. kierowcy samochodów ciężarowych, autobusów, informatycy czy pielęgniarki.

W województwie mazowieckim najwyższy spadek stopy bezrobocia zanotowały powiaty na północy - gostyniński, sierpiecki, łosicki i płocki.