Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Sykstus II, papież i męczennik
Dziś jest: 07 sierpnia 2020

RADOM

Kara niewspółmierna w stosunku do czynu. Prokuratura składa apelację ws. zamknięcia dwulatka w pralce

poniedziałek, 03 lutego 2020 14:39 / Autor: Weronika Chochoł
Weronika Chochoł

Zdaniem prokuratury 24-letni Tomasz K. i 20-letni Adam B. działali ze szczególnym okrucieństwem, a co za tym idzie - powinni usłyszeć surowszy wyrok. Mężczyźni skazani zostali kolejno na półtora i rok więzienia.

Przypomnijmy, sprawa wyszła na jaw w sierpniu 2018 roku, kiedy do internetu trafił film, na którym widać przerażonego chłopca zamkniętego w pralce. Niespełna dwuletni Kacper płakał, próbował wydostać się z pralki. Ponadto dziecku był wkładany papieros do ust. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane, na filmie słychać było płacz dziecka oraz rozbawienie mężczyzn. Po reakcji internautów film zniknął z sieci, jednak sprawą zainteresowała się policja.

Okazało się, że na pomysł wpadło dwóch mężczyzn w wieku 22 i 18 lat. 22-letni wówczas Tomasz K. był partnerem matki chłopca, natomiast 18-letni Adam B. ich znajomym. Oskarżeni film nagrali w kwietniu, kiedy pod nieobecność matki sprawowali opiekę nad dwulatkiem.

Obaj mężczyźni oskarżeni zostali o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad dzieckiem. W listopadzie ubiegłego roku usłyszeli wyrok. Tomasz K. skazany został na półtora roku, natomiast Adam B. na rok pozbawienia wolności. Sąd nie dopatrzył się w działaniu mężczyzn szczególnego okrucieństwa. Innego zdania jest prokuratura, która twierdzi, że kara jest niewspółmierna w stosunku do czynu - mówi Beata Galas - rzecznik Prokuratury Okręgowej w Radomiu:

Prokuratura domaga się surowszej kary. Za znęcanie się fizyczne i psychiczne ze szczególnym okrucieństwem nad małoletnim grozi do 10 lat więzienia.

Zapraszamy do nas: