Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

Policja

W trosce o pieszych, rowerzystów i motocyklistów

środa, 05 lutego 2020 09:18 / Autor: Michał Kaczor
fot. KWP Radom
Michał Kaczor

Mazowiecka policja przeprowadzi działania "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Pod lupą będą piesi, rowerzyści, kierowcy i motocykliści.

Celem działań "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" (NURD) jest zapewnienie bezpieczeństwa pieszym i rowerzystom. Policjanci zwrócą uwagę przede wszystkim na zachowanie kierujących samochodami.

Działania odbędą się w czwartek (6 lutego).

- Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na zachowania kierujących samochodami wobec pieszych i użytkowników rowerów. Nadzorem zostaną objęte miejsca, które są szczególnie niebezpieczne dla pieszych oraz rowerzystów w tym takie, na których często dochodzi do wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego - czytamy w komunikacie mazowieckiej policji.

Policja przypomina, że kierujący pojazdem powinien zachować szczególną ostrożność w okolicy przejścia dla pieszych czy przejazdu dla rowerzystów, zmniejszyć prędkość i ustąpić pierwszeństwa przechodzącemu.

Wypadki drogowe często wynikają także z nieostrożności pieszych. To m.in. nagłe wejście na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, wyjście na jezdnię zza autobusu czy przechodzenie w niedozwolonym miejscu. Jeśli chodzi o kierowców, to najczęściej wyprzedzają na przejściach dla pieszych czy omijają pojazd, który zatrzymał się by przepuścić pieszego. Wylicza st. sierż. Renata Gawryś.

Zapraszamy do nas: