Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. o. Pio z Pietrelciny
Dziś jest: 23 września 2020

Wydarzenia

Informatyczny hit ZST

piątek, 28 lutego 2020 04:38 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

Jutro w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu rusza cykl dodatkowych zajęć z informatyki. Adresaci to uczniowie klas 7 i 8 szkół podstawowych.

To już tradycja i jednocześnie hit ZST. Zapisy kończą się zaraz po rozpoczęciu. O tegorocznej tematyce mówi Marek Skrok.

Zajęcia będą odbywać się co sobotę aż do 6 czerwca.

 

 

Tematyka zajęć dodatkowych z informatyki w Zespole Szkół Technicznych

 

29 luty  2020 r. godz. 8.00, 10.00 - Cyfrowa ciemnia fotograficzna 

Jak ze starego zdjęcia wydobyć piękno, a może da się naprawić uszkodzone pamiątkowe fotografie? Może nadać im blask czy kolor – można by tak marzyć i marzyć.. Wszystko da się naprawić wykorzystując tablet graficzny, Internet i odpowiednie oprogramowanie.  

7 marca 2020 r. godz. 8.00, 10.00 - Sieć komputerowa nie taka straszna 

Zbuduj własną sieć komputerową od podstaw używając narzędzi jakie na co dzień używają informatycy. Poznaj tajniki sieci, trendy, sprzęt sieciowy i wykorzystaj jego możliwości. Zabezpiecz sieć aby móc w niej pracować i bawić się bezpiecznie 

14 marca 2020 r. godz. 8.00, 10.00 - Wkrętak, śrubka, młotek, RAM – napraw kompa sam.  

Dlaczego nasz komputer przestał działać? Dlaczego pracuje tak głośno? Co zrobić żeby działał szybciej? Czym naprawiać i  jak sprawdzić elementy komputera – dowiesz się uczestnicząc w tych zajęciach.   

 

21 marca 2020 r. godz. 8.00, 10.00 – Programowanie urządzeń - Microbit 

Jak oprogramować urządzenie mobilne, żeby mogło sterować innymi urządzeniami? Czy można napisać program na własnego pilota? Jak zbudować własne urządzenie pomiarowe? 

Sterowanie wyświetlaniem diod na wyświetlaczu (obsługa przycisków)  Losowe zapalanie diod na wyświetlaczu po potrząśnięciu urządzeniem  Sterowanie światłami na przejściu (sterowanie urządzeniem zewnętrznym)  Pomiar temperatury   

 

28 marca 2020 r. godz. 8.00, 10.00 – Efekty specjalne w filmach.  Jak oni to zrobili, czyli o efektach specjalnych w filmach.  

Chcesz znaleźć się w Los Angeles, być supermanem – latać w powietrzu lub zwiedzić morskie głębiny a wszystko to bez wychodzenia z domu? Krótki przewodnik po filmowym fotomontażu.  

4 kwietnia 2020 r. godz. 8.00, 10.00 - Programowanie – tworzenie gier. 

Jeśli interesujesz się programowaniem i chciałbyś od podstaw w ciekawy sposób stworzyć własną grę to te zajęcia są dla Ciebie. Z wykorzystaniem programistycznego narzędzia Microsoft MakeCode Arcade poznasz także jak ciekawe aplikacje można utworzyć już po nauczeniu się kilku linii kodu. Przyjdź i przekonaj się jakie to może być pasjonujące. 

18 kwietnia 2020 r. godz. 8.00, 10.00 - Nauka programowania i kodowania bez tajemnic z udziałem robotów True True 

Dlaczego właśnie ten robot?  To wielkie możliwości, różnorodne metody programowania i kodowania scalone w jednym, tak niewielkim urządzeniu. To kodowanie poprzez kolorowe karty kodowe w postaci wirtualnej za pomocą Smartfonów, iPhonów, iPadów czy tabletów, jak również poprzez karty wykrojone z kartoników. Zapraszamy. 

25 kwietnia 2020 r. godz. 8.00, 10.00 - Czy komputer może za nas robić różne rzeczy? Np. Czytać nam, czy rozwiązywać zadania z matematyki? 

Jak komputerowi dyktować, jak zrobić, aby przeczytał to, co jest na stronie internetowej, aż w końcu, jak sprawić, aby za nas rozwiązał równanie kwadratowe i narysował wykres? To wszystko na tych zajęciach. 

9 maj 2020 r. godz. 8.00, 10.00 - (Nie)Bezpieczna sieć – czy zabezpieczenia sieci WiFi można złamać? 

Na zajęciach skonfigurujemy własną zabezpieczoną sieć WiFi. Następnie za pomocą Kali Linux spróbujemy się do niej włamać w celu przetestowania zabezpieczeń.  

16 maja 2020 r. godz. 8.00, 10.00 –Galerie internetowe, rysowanie w HTML. 

Masz zbiory zdjęć?! Chcesz uatrakcyjnić stronę internetową?! Wykorzystując język html oraz css stworzysz interaktywną galerię internetową. Nauczysz się rysować rysunki w HTML-u. 

23 maja 2020 r. godz. 8.00, 10.00 – Druk 3D bez tajemnic 

Interesujesz się projektowaniem i drukiem 3D – te warsztaty są dla Ciebie. Poznasz na nich m. in. budowę drukarki 3D  Technikę przygotowania druku  Materiały eksploatacyjne – czyli z jakich materiałów możemy drukować  Podstawowy program do przygotowania modelu 3D w którym zaprojektujesz własny model 

 

30 maja 2020 r. godz. 8.00, 10.00 - Użytkowa grafika komputerowa czyli… stwórz wzór, jakiego nie ma w tablicach matematycznych i nadrukuj go na kubku. 

Na warsztatach poznasz podstawy grafiki 2D, zaprojektujesz własny wzór i nadrukujesz go na kubku ceramicznym. Możesz zdobyć nowe umiejętności oraz kubek na prezent.  Zapewniamy potrzebne materiały.  

06 czerwca 2020 r. godz. 8.00, 10.00 - Proste sposoby na tworzenie animacji. Jak przerobić zdjęcia na Gifa?  

 Na zajęciach przedstawione zostaną narzędzia do tworzenia animacji. Następnie uczestnicy stworzą własne animacje.