Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Gerard, biskup i męczennik
Dziś jest: 24 września 2020

RADOM

Kolejne miliony złotych na dokończenie RCS?

poniedziałek, 02 marca 2020 13:57 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Kilkanaście milionów złotych – tyle trzeba będzie dołożyć, by zakończyć prace budowlane przy Radomskim Centrum Sportu. To nie jest informacja oficjalna, ale zarówno: prezydent Radomia Radosław Witkowski i radny Łukasz Podlewski z PiS liczą się z tym, że inwestycja pochłonie jeszcze sporo pieniędzy.

W trakcie dzisiejszej sesji Rady Miejskiej dyrektor kancelarii prezydenta Mateusz Tyczyński poinformował, że na komisji doraźnej w piątek, przedstawiciel MOSiR przedstawił szczegółowy harmonogram budowy. - Dziś ruszyły prace przy układzie drogowym. W zeszłym tygodniu miały miejsce prace wykończeniowe w hali i łączniku. Niezbędne będzie odwodnienie, być może wykonanie drenażu. Niezbędne też będzie wzmocnienie podnóża na terenie budowy. Wykonawca przedstawił swoją ekspertyzę. Wykonawca jest w trakcie wykonania kanałów, które są zamulone, nie nadają się do użytku, także trzeba je zdemontować. Była też mowa o robotach dodatkowych, czyli dodatkowych płatnościach. Nie ma sygnałów, żeby obecne prace, wpłynęły na terminowość inwestycji – przekonywał dyrektor Tyczyński.

W kuluarach można było usłyszeć, że na wykonanie tych wszystkich prac, trzeba będzie dołożyć co najmniej kilkanaście milionów złotych. Prezydent miasta Radomia Radosław Witkowski zdementował te kwoty, ale nie wykluczył przekazania dodatkowych środków na RCS:

Radny Łukasz Podlewski

Przypomnijmy, że radni powołali komisję, która ma nadzorować dokończenie budowy Radomskiego Centrum Sportu. Zadanie to wykonuje Betonox Construction. Szefem komisji został Łukasz Podlewski z Prawa i Sprawiedliwości, a jego zastępcą Robert Chrobotowicz z Koalicji Obywatelskiej.

Dodajmy, że budowa Radomskiego Centrum Sportu już jest opóźniona o ponad rok. Obecna firma ma 12 miesięcy na wykonanie prac.