Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Gerard, biskup i męczennik
Dziś jest: 24 września 2020

Wydarzenia

Restrykcyjne zmiany w szpitalu na Józefowie

piątek, 13 marca 2020 18:25 / Autor: Monika Nowakowska
foto: Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny na Józefowie wprowadza ZAKAZ ODWIEDZIN pacjentów oraz BEZWZGLĘDNY ZAKAZ OPUSZCZANIA ODDZIAŁÓW PRZEZ CHORYCH. decyzja podyktowana została dużym zagrożeniem epidemiologicznym.

Zmiany dotyczą nie tylko dorosłych pacjentów, ale także hospitalizowanych w lecznicy dzieci. Od teraz, kontakt z hospitalizowanymi dziećmi będzie możliwy TYLKO przez jednego opiekuna. Warunkiem jest, aby był on zdrowy. Opiekun nie będzie mógł opuścić oddziału do momentu, aż dziecko nie zostanie wypisane do domu. Opiekun będzie miał wykonany pomiar temperatury i przejdzie wywiad epidemiologiczny. Będzie musiał także przestrzegać zaleceń obowiązujących w oddziałach. Nie ma możliwości, by opiekunowie wymieniali się.

Zarząd szpitala informuje, że będzie możliwość przekazania paczki z niezbędnymi rzeczami dla pacjenta hospitalizowanego. Nie mogą one zawierać wartościowych przedmiotów. Podpisane paczki można przekazać ochronie szpitala przy głównym wejściu do szpitala w godzinach 10.00 - 18.00.

Informacje o stanie zdrowia pacjenta będzie można otrzymać telefonicznie u lekarzy pracujących na poszczególnych oddziałach. Lista telefonów dostępna jest na stronie internetowej szpitala - www.wss.com.pl w zakładce "kontakt".