Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Gerard, biskup i męczennik
Dziś jest: 24 września 2020

Wydarzenia

Dwie osoby z koronawirusem w Starachowicach

sobota, 14 marca 2020 09:17 / Autor: Monika Nowakowska
Monika Nowakowska

Dwa przypadki zachorowań na koronawirusa potwierdzono w województwie świętokrzyskim - pacjenci byli poddani kwarantannie. Czują się dobrze.

U dwóch mieszkańców powiatu ostrowieckiego, którzy w piątek zostali przywiezieni na oddział zakaźny Szpitala Powiatowego w Starachowicach, badania potwierdziły obecność koronawirusa. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że pacjenci ci wrócili z Norwegii i mieli kontakt z potwierdzonym przypadkiem zachorowania.

Rzecznik wojewody świętokrzyskiego Ewa Łukomska poinformowała, że pacjenci są młodzi, a ich stan jest dobry.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ostrowcu Świętokrzyskim nadal czeka na wynik badania trzeciego mieszkańca powiatu ostrowieckiego, który w miniony piątek trafił do szpitala. Pacjent również przebywa w starachowickiej lecznicy.

- Cały czas czekamy na wynik badania, należy zrozumieć wyjątkową sytuację. Mamy świadomość tego, że laboratoria pracują na pełnych obrotach – powiedziała Wioletta Adamczyk-Nowak, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowcu.

W Polsce odnotowano 13 nowych przypadków zakażenia #koronawirus potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki dotyczą 2 osób z woj. świętokrzyskiego (Starachowice), 3 z woj. dolnośląskiego (2 Wrocław i 1 Bolesławiec), 5 z woj. lubelskiego (Lublin) oraz 3 z woj. łódzkiego (Łódź).

Radomski Szpital Specjalistyczny otrzymał wyniki badań pacjentów, którzy przebywali na oddziale zakaźnym. Badania nie potwierdziły obecności koronawirusa u żadnego z nich.