Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Gerard, biskup i męczennik
Dziś jest: 24 września 2020

Wydarzenia

Szpital miejski przygotowuje się do przyjęcia zakażonych koronawirusem

sobota, 14 marca 2020 16:12 / Autor: Monika Nowakowska
foto: fb/Radosław Witkowski
Monika Nowakowska

Radomski Szpital Specjalistyczny rozpoczął przygotowania do ewentualnego przyjęcia pacjentów zakażonych koronawirusem - decyzja została pdjęta na wniosek wojewody mazowieckiego Konstantego Radziwiłła.

Szpital miejski w Radomiu będzie dodatkową placówką rezerwową, do której, na wypadek potrzeby przyjmowania chorych z pozytywnym wynikiem zakażenia koronawirusem, trafiać będą pacjenci. Dyrektor lecznicy zdecydował o rozpoczęciu przygotowań na wybranych oddziałach.

Oznacza, to że pacjenci przebywający aktualnie na oddziałach: ginekologiczno-położniczym, dziecięcym, wewnętrznym oraz anestezjologii i intensywnej terapii, będą, w zależności od stanu zdrowia, sukcesywnie wypisywani do domów lub też zostaną przeniesieni do innych szpitali.

Wytypowane oddziały mają być przygotowane na ewentualność potrzeby przyjęcia zwiększonej liczby zakażonych od poniedziałku 16 marca.

Pozostałe oddziały funkcjonują normalnie. Nie ma też planów przenoszenia pacjentów do innych szpitali.

Sytuacja jest bardzo dynamiczna, dlatego szpital na bieżąco reaguje na wszystkie zalecenia, które mają na celu zapewnienie mieszkańcom bezpieczeństwa.

Wcześniej zdecydowano, że placówką właściwą w województwie mazowieckim na przyjęcie zakażonych jest Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie.