Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Władysław z Gielniowa
Dziś jest: 25 września 2020

Wydarzenia

Szpital na Józefowie w trybie ostrego dyżuru

poniedziałek, 16 marca 2020 15:25 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

Szpital na Józefowie od dziś przechodzi w system ostrego dyżuru. Wstrzymane są do odwołania zabiegi planowe. Szpital będzie wykonywać zabiegi tylko i wyłącznie ratujące życie.

- Jest to ściśle związane z minimalizacją ryzyka transmisji infekcji wywołanych wirusem COViD-19. Nie bez znaczenia jest również sytuacja w radomskim szpitalu przy ul. Tochtermana, gdzie decyzją wojewody zamykane są oddziały: ginekologiczno-położniczy, pediatryczny oraz O.I.O.M. Pacjenci z tych oddziałów są przenoszeni do naszego szpitala, ale powinni być również transportowani do szpitali ościennych - informuje Karolina Gajewska, rzecznik Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego. 

Przyjęcia wstrzymane sa na wszystkich oddziałach i przyjęcia pierwszorazowe do poradni specjalistycznych. Nie dotyczy to leczenia cytostatykami, lekami bologicznymi, leczenia w ramach programów terapeutyczno-lekowych. Wstrzymana jest też rehabilitacja lecznicza (rehabilitacja ogólnoustrojowa, Ośrodek Rehabilitacji Dziennej, Zespół Rehabilitacji Dziennej dla Dzieci). Nie bedą również wykonywane  badania profilaktyczne  i ambulatoryjne badania diagnostyczne jak: tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, gastroskopia, kolonoskopia, USG. Decyzja dotyczy także planowych badań diagnostycznych wykonywanych w pracowniach diagnostycznych (Pracownia Diagnostyki Kardiologicznej, Pracownia EMG i EEG, Pracownia Badań Słuchu, Pracownia Bronchoskopii, Pracownia Angiografii Fluorecseinowej). - W każdym przypadku odroczenia terminu udzielania świadczenia należy ocenić i wziąć pod uwagę uwarunkowania i ryzyka dotyczące stanu zdrowia pacjentów i prawdopodobieństwo jego pogorszenia - zaleca dyrekcja szpitala. Szpital wyznaczy pacjentom inne terminy telefonicznie.