Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kazimierz Królewicz
Dziś jest: Czwartek, 04 marca 2021

RADOM

Kolejna pacjentka z koronawirusem w Radomiu

środa, 18 marca 2020 09:28 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

W Radomskim Szpitalu Specjalistycznym hospitalizowana jest kolejna osoba, u której stwierdzono zakażenie koronawirusem. Kobieta w wieku 45 lat została przywieziona w środę, 18 marca karetką pogotowia z Nowego Miasta. Jej stan jest stabilny.

Na obserwacji w RSS przebywa 38 letni mężczyzna, który przebywał w Belgii. Szpital przesłał próbki do badania. Mężczyzna do szpitala zgłosił się sam.Szpital oczekuje na wyniki badań kolejnych osób, które zgłosiły się do izby przyjęć oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego - mówi Elżbieta Cieślak, rzecznk szpitala.

Przypomnijmy, że od poniedziałku w  Radomskim Szpitalu Specjalistycznym przebywa 43 letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Radzanów. U mężczyzny potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Dodajmy, że w związku z dużym zagrożeniem epidemiologicznym w Polsce spowodowanym koronawirusem, Radomski Szpital Specjalistyczny wprowadził następujące ograniczenia: została zawieszona działalność poradni specjalistycznych RSS za wyjątkiem przyjęć w stanach nagłego zachorowania w poradniach: Chirurgii Ogólnej, Ortopedycznej, Urologicznej i Chirurgii Szczękowo-Twarzowej; Szpital  wyznaczy pacjentom wizyty telefonicznie; Lekarze RSS skontaktują się także z pacjentami, którzy kontynuują leczenie i wymagają konsultacji. W Radomskim Szpitalu Specjalistycznym obowiązuje zakaz odwiedzin.