Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista
Dziś jest: 21 września 2020

RADOM

Lista studentów w sanepidzie, pracownicy uczelni na domowych kwarantannach

środa, 25 marca 2020 12:57 / Autor: Weronika Chochoł
Weronika Chochoł

Studenci i pracownicy Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego przebywają na domowych kwarantannach. Rektor uczelni wydał taką decyzję po potwierdzeniu u jednego ze współpracujących z Uniwersytetem lekarzy obecność koronawirusa. 

Chodzi o pracownika Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego, u którego w środę, 18 marca potwierdzono obecność koronawirusa. Jak dowiadujemy się nieoficjalnie,  w połowie marca odbyły się zajęcia seminaryjne w szpitalu, w których udział wzięło dwunastu studentów. Następnego dnia lekarz był na uczelni, gdzie spotkał się m.in z rektorem UTH.

Informację potwierdza prof. Dariusz Trześniowski - rzecznik prasowy Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu. Jak podkreśla, informacje o studentach, którzy mieli kontakt z zarażoną osobą zostały wysłane do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu. Jeśli chodzi o pracowników uczelni, którzy są w gronie osób potencjalnie zagrożonych, podjęto decyzję o domowej kwarantannie. 

- Chcę podkreślić, że uczelnia cały czas pozostaje w kontakcie ze służbami sanitarno-epidemiologicznymi - mówi prof. Dariusz Trześniowski: 

Lekarz, u którego zdiagnozowano COVID-19 przebywa w szpitalu w Warszawie.