Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: NMP z góry Karmel - szkaplerz karmelitański
Dziś jest: 16 lipca 2020

RADOM

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny: Ogromny odzew na apel, wciąż ogromne potrzeby!

czwartek, 26 marca 2020 14:49 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Mazowiecki Szpital Specjalistyczny
Weronika Chochoł

Od środków ochrony osobistej - szytych bądź kupionych, przez wparcie finansowe, po posiłki dla pracowników. Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu dziękuje za otrzymane w ostatnim czasie wsparcie. Jednocześnie lecznica prosi o dalszą pomoc i uruchamia specjalne konto bankowe, na które wpłacać można datki z przeznaczeniem na walkę z koronawirusem. 

Jak informuje Karolina Gajewska - rzecznik Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu, lecznica otrzymała ogromne wsparcie w walce z koronawirusem. Lecznicy - w różny sposób - pomagają osoby prywatne, firmy czy instytucje. 

- Otrzymujemy duże wsparcie od osób prywatnych, które chcą szyć maski dla naszych pracowników. Do naszego szpitala trafiła pokaźna dostawa środków ochrony osobistej od jednego z przedsiębiorców Ziemi Radomskiej. Otrzymaliśmy w darze 10 tysięcy rękawiczek jednorazowych, prawie dwa tysiące sztuk maseczek ochronnych i płyny do dezynfekcji rąk. Dostaliśmy także 25 pięciolitrowych płynów do dezynfekcji oraz spory zapas ręczników papierowych od firmy Khap. Wspierają nas również pacjenci z Kliniki Psychiatrii Sądowej Instytutu Psychologii i Neurologii w Warszawie, którzy w ramach zajęć terapeutycznych szyją dla nas maski. Na rzecz zbiórki środków ochrony osobistej aktywnie działa radomianka Agata Nowicka, która poprzez grupę utworzoną na facebook'u, zbiera dla nas maski, płyny do dezynfekcji,rękawiczki. Na nasze oddziały trafiają również maseczki uszyte przez inne radomskie krawcowe oraz morsów zrzeszonych w Ekipie Lodowcowej z Chlewisk. Ciepłe posiłki przywożą do nas radomskie restauracje,które działają w ramach akcji #posiłekdlalekarza. Otrzymujemy również ogromne wsparcie od kibiców RKS Radomiak, którzy dostarczyli nam m.in. artykuły spożywcze, gogle, rękawiczki jednorazowe. Dostaliśmy też maski uszyte przez Stowarzyszenie Przyjaciół Młodocina Większego i Osób Niepełnosprawnych "Pozytywni" - wymienia rzeczniczka. 

Jednak zapasy mają to do siebie, że szybko się kończą - zwłaszcza w sytuacji nadzwyczajnej, jak walka z koronawirusem. Dlatego szpital uruchomił konto bankowe, na które można wpłacać dobrowolne datki. Całość zebranych funduszy zostanie przeznaczona na zakup niezbędnych materiałów ochrony osobistej tzn. masek, kombinezonów, przyłbic, gogli ochronnych, środków do dezynfekcji rąk i powierzchni oraz aparatury medycznej (w tym respiratorów). Wpłat można dokonywać na konto: Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego sp. z o.o., ul. J. Aleksandrowicza 5, 26-617 Radom, w opisie przelewu należy określić przeznaczenie: „na przeciwdziałanie COVID-19". Numer konta bankowego: 85 1240 5703 1111 0000 4903 1548. 

- Przyjmiemy każdą formę pomocy - prosimy też o darowizny rzeczowe - mówi Karolina Gajewska i dodaje: - Wszystkim ludziom dobrej woli bardzo dziękujemy. Wsparcie z ich strony w tym trudnym czasie jest dla personelu naszego szpitala bardzo ważne i mobilizuje do walki z epidemią. Jesteśmy ogromnie za to wdzięczni.

Szpital o pomoc zwraca się również do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Lecznica zgłosiła zapotrzebowanie na środki ochrony osobistej oraz niezbędny sprzęt. We wniosku znalazły się m.in. 5 respiratorów wysokiej klasy z nebulizatorem, 5 respiratorów z turbiną, respirator transportowy, 5 urządzeń do dekontaminacji pomieszczeń wraz z zestawem środków biobójczych, 20 tys. masek chirurgicznych, 2 tys. kombinezonów ochronnych, 5,5 tys. masek o klasie filtra FFP3/FFP2, 500 sztuk przyłbic, 2 tys. gogli ochronnych, płyny do dezynfekcji rąk czy rękawiczki jednorazowe.- Zgodnie z decyzją wojewody mazowieckiego, szpital ma obowiązek pozostania w podwyższonej gotowości w celu przyjęcia osób w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego, dlatego też musimy zadbać o środki ochrony osobistej dla naszego personelu oraz o sprzęt niezbędny do walki z epidemią - wyjaśnia Karolina Gajewska. 

W czwartek, 26 marca Mazowiecki Szpital Specjalistyczny podpisał umowę partnerską z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w sprawie współpracy przy realizacji projektu pod nazwą „Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego". Placówka jest partnerem tego projektu.

Zapraszamy do nas: