Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Gerard, biskup i męczennik
Dziś jest: 24 września 2020

Wydarzenia

Zwierzęta domowe nie zarażają koronawirusem!

piątek, 27 marca 2020 14:48 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
foto: Radio Plus Radom
Magdalena Gliszczyńska

- Mimo, że jedna z teorii głosi, iż koronawirus pochodzi od nietoperzy, to nasze domowe zwierzęta, psy czy koty, wirusa nie przenoszą, nie zarażają ludzi – uspokaja Marcin Wandycz lekarz weterynarii.

Polacy zaczęli obawiać się zwierząt po tym, jak pojawiła się informacja, że psy czy koty mogą przenosić wirusa. W panującej epidemii, ludzie zaczynają panikować, a w Internecie powstaje mnóstwo fake newsów. - W tym momencie nie musimy się obawiać, że nasz pies czy kot może nam przynieść koronawirusa. Nie miałem jeszcze takiej sytuacji, żeby ktoś przyszedł i chciał przebadać swojego pupilka w kierunku koronowirusa. Zwierzęta nie zarażają się i nie przenoszą tego wirusa. WHO również wydała takie wytyczne, że nie ma przesłanek do tego, że zwierzę może przenieść koronawirusa. Nie ma się czego obawiać – mówi Marcin Wandycz lekarz weterynarii.

 

Czy w związku z obecną sytuacją więcej osób zgłasza się ze swoimi pupilami do weterynarza i czy częściej dochodzi do porzucania zwierząt? - o tym dowiecie się z materiału Karoliny Stępień. Posłuchaj!