Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Gerard, biskup i męczennik
Dziś jest: 24 września 2020

Wydarzenia

Nie ma nowych zakażeń na Józefowie

wtorek, 31 marca 2020 14:39 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

Wszystkie testy pobrane w weekend w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu mają wynik ujemny. Do tej pory stwierdzono w szpitalu 23 zakażenia koronawirusem. 

 - Dziś wpłynęło ok. 80 wyników testów pobranych w weekend - wszystkie są ujemne. Wczoraj pobrano kolejne 73 wymazy. Czekamy na wyniki - informuje Karolina Gajewska, rzecznik Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego. Zakażeni koronawirusem pracownicy szpitala są hospitalizowani w Radomiu, Kozienicach i Warszawie. Stan personelu, z którymi szpital ma kontakt, jest stabilny. 

Problemem jest natomiast brak personelu medycznego.  -  Sytuacja we wszystkich oddziałach jest bardzo trudna. Zarząd placówki oraz jej pracownicy dokładają wszelkich starań, by radomianie i mieszkańcy okolicznych miejscowości mieli dostęp do świadczeń zdrowotnych - mówi rzecznik lecznicy. 

Zarząd szpitala nie planuje jednak zamknięcia kolejnego oddziału, ani ewakuacji pacjentów. Na oddziale wewnętrznym II przebywa 35 pacjentów, natomiast na oddziale neurologii leczone są 24 osoby. - Wszyscy lekarze i pielęgniarki, którzy nie są na zwolnieniach lekarskich lub na kwarantannach, są w pracy - dodaje Karolina Gajewska.

Jeśli chodzi o pacjentów szpitala (poza koronawirusem) nie wzrosła śmiertelność w ostatnim czasie, wręcz przeciwnie. Od 23 do 29 marca zmarło 19 pacjentów, natomiast od 2 do 8 marca w szpitalu na Józefowie zmarło 27 pacjentów.