Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Joanna d'Arc, dziewica
Dziś jest: 30 maj 2020

RADOM

W szpitalu na Józefowie będzie wydzielony oddział dla pacjentów z koronawirusem

czwartek, 02 kwietnia 2020 16:30 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pixabay.com (Parentingupstream)
Weronika Chochoł

Władze Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu pracują nad wydzieleniem w lecznicy oddziału, na którym przebywać będą tylko pacjenci z potwierdzonym koronawirusem. Powód: problem z relokacją pacjentów do innych szpitali. 

Sytuacja szpitala na radomskim Józefowie jest coraz trudniejsza. Na ten moment placówka nie odnotowała kolejnych zakażeń koronawirusem - wyniki testów pobranych ostatnio są ujemne. Dużym problemem są coraz większe braki kadrowe. Jak poinformowała nas Karolina Gajewska - rzecznik MSS dzisiaj kolejne osoby z personelu szpitala przedstawiły zwolnienia lekarskie. Wszystkie oddziały borykają się brakami kadrowymi. 

Kolejny problem lecznicy stanowi relokacja pacjentów z potwierdzonym COVID19. - Szpitale przeznaczone do opieki nad zakażonymi koronawirusem, nie przyjmują pacjentów. Udało nam się przetransportować w sumie piętnaście osób, z czego trzy z wynikami ujemnymi. Trafiły one do szpitali w Radomiu, Kozienicach i Pionkach. Zarząd szpitala pracuje nad wydzieleniem oddziału, na którym będą przebywały tylko osoby z koronawirusem - informuje Karolina Gajewska: 

Nieustannie szpital potrzebuje środków ochrony osobistej. - Jesteśmy placówką pokrzywdzoną ze względu na to, że większa pomoc trafia do szpitali zakaźnych, które są zobligowane do przyjmowania pacjentów zakażonych koronawirusem - dodaje Karolina Gajewska: 

O tym, jak można pomóc szpitalowi pisaliśmy tutaj

Zapraszamy do nas: