Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Innocenty XI, papież
Dziś jest: 12 sierpnia 2020

RADOM

Wolontariat w szpitalu na Józefowie - zmiana sposobu zgłaszania

piątek, 03 kwietnia 2020 11:32 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pixabay.com (sabinevanerp)
Weronika Chochoł

Duszpasterstwo Akademickie w Radomiu zajmuje się koordynacją działań wolontariuszy, którzy zechcą wesprzeć personel Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego. Osoby, które chcą zostać wolontariuszami powinny kontaktować się właśnie przez radomskie duszpasterstwo z siedzibą przy ul. Górniczej w Radomiu. 

W związku  z problemami kadrowymi, szpital na radomskim Józefowie zwraca się z prośbą o pomoc w opiece nad pacjentami. Nie trzeba mieć certyfikatów, skończonych studiów medycznych czy nadzwyczajnych umiejętności. Dwa warunki, które musi spełnić wolontariusz, to pełnoletniość i gotowość do niesienia pomocy. A na czym ma polegać ta pomoc? Na drobnych czynnościach - czasem trzeba kogoś nakarmić, czasem zaprowadzić do toalety, pomóc w dowiezieniu na badania, Potrzebne są również osoby, które dostarczałyby pacjentom przygotowane przez rodziny paczki. W związku z zakazem odwiedzin rodziny nie mogą zrobić tego osobiście. Niektórzy pacjenci fizycznie radzą sobie świetnie, a ich problemem jest samotność - wtedy wystarcza rozmowa. 

W porozumieniu z Zarządem szpitala koordynacją działań wolontariuszy zajmie się Duszpasterstwo Akademickie w Radomiu. Osoby chętne do pomocy proszone są o kontakt mailowy Duszpasterstwa: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Tylko tu należy pisać i tylko w taki sposób będzie przyjmowana chęć pomocy.

Wolontariusze zostaną poinformowani o ryzyku dla zdrowia i bezpieczeństwa związanego z wykonywaniem świadczeń w szpitalu. Odbędą również przeszkolenie z zakresu BHP i PPOŻ. Wolontariusze dostaną od szpitala niezbędną odzież ochronną i środki ochrony osobistej. Wolontariusze są świadomi, że szpital podejmuje działania w zakresie zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19 i są w pełni świadomi związanego z tym faktem ryzyka dla zdrowia i bezpieczeństwa.

Zapraszamy do nas: