Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Gerard, biskup i męczennik
Dziś jest: 24 września 2020

Wydarzenia

Terytorialsi z pomocą służbie zdrowia

sobota, 04 kwietnia 2020 01:15 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. 62 bpl WOT
Jakub Szczechowski

Żołnierze 62. Batalionu Wojsk Obrony Terytorialnej pomagają w transporcie i rozładunku sprzętu i środków ochrony dla Radomskiego Szpitala Specjalistycznego i Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.  Zarówno szpital jak i pogotowie gromadzą środki ochrony w związku z rozwojem epidemii. Sprowadzane są one z całej Polski.

 - Nie wiemy w jakich warunkach przyjdzie nam funkcjonować za kilka czy kilkanaście dni, gromadzimy zatem środki ochrony, w tym także środki ochrony osobistej. Chcemy zabezpieczyć Zespoły  Ratownictwa Medycznego w najlepszym stopniu -  mówi dyrektor radomskiego pogotowia Piotr Kowalski. - Serdeczne podziękowania przesyłamy dla radomskich „terytorialsów”, bo dzięki ich  przychylności możliwe było zorganizowanie transportu pojemników na odpady medyczne wysoko zakaźne. Pojemniki w ekspresowym tempie zostały dostarczone z firmy w Łodzi do Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Radomiu.

Terytorialsom wdzięczny jest również Marek Pacyna Dyrektor Radomskiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu - Jesteśmy wdzięczni za okazane wsparcie oraz za niezwykle sprawną organizację transportu  pojemników oraz za  zaangażowanie żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy nie tylko przywieźli pojemniki do szpitala, ale pomogli także w ich dostarczeniu do naszych magazynów. Serdecznie dziękujemy za pomoc.

 

To nie pierwsza i nie ostatnia akcja pomocowa Wojsk Obrony Terytorialnej. Formacja deklaruje dalsze wsparcie dla służby zdrowia. - Jesteśmy do dyspozycji radomskich placówek służby zdrowia, zwłaszcza w tym trudnym dla nas wszystkich okresie. Nie mogłem odmówić pomocy, widząc tak tytaniczna pracę, którą wykonuje personel radomskiego szpitala specjalistycznego i radomskiej stacji pogotowia ratunkowego. To jest nasz obowiązek. Podczas trwania epidemii, cały czas, non stop, wspieramy lokalną społeczność na bardzo wielu płaszczyznach pomocy – mówi dowódca 62 batalionu lekkiej piechoty podpułkownik Łukasz Baranowski.