Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Maurycy i Towarzysze, męczennicy
Dziś jest: 22 września 2020

RADOM

Radomska Arka wspiera zbiórki dla szpitala i pogotowia ratunkowego

poniedziałek, 06 kwietnia 2020 15:36 / Autor: Radosław Mizera
foto:Parentingupstream/pixabay
Radosław Mizera

Stowarzyszenie Młodzieży Arka w Radomiu prowadzi dwie zbiórki dla Radomskiego Szpitala Specjalistycznego i Pogotowia Ratunkowego. W działania włączyli się politycy Prawa i Sprawiedliwości i Platformy Obywatelskiej. - Nie dzielimy, bo w jedności siła – tłumaczy działania Arki ks. Andrzej Tuszyński, prezes radomskiej Arki.

- W tym trudnym czasie staramy się łączyć, wszyscy potrzebujemy jedności. Musimy patrzeć w przyszłość. Za dużo jest kłótni, dlatego jako Arka chcemy być pomostem porozumienia. Czynimy dobro, nie dzielimy. Mam nadzieję, że wkrótce będziemy mogli przekazać potrzebny sprzęt dla szpitala i pogotowia – powiedział ks. Andrzej Tuszyński.

W zbiórkę zaangażował się Zbigniew Kuźmiuk, poseł Parlamentu Europejskiego, reprezentujący Prawo i Sprawiedliwość. - Pracownicy Pogotowia Ratunkowego są na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem. Przewożą chorych ze szpitali czy Domów Pomocy Społecznej. Dlatego to wsparcie jest właściwym ulokowaniem środków finansowych, które uda się nam zebrać i kupić potrzebne materiały medyczne – powiedział poseł Kuźmiuk.

Z kolei poseł Konrad Frysztak z Platformy Obywatelskiej rekomenduje zbiórkę sprzętu dla radomskiego szpitala. - Kardiogram oraz pompa infuzyjna to urządzenia, których w tej chwili bardzo potrzebuje szpital walce z koronawirusem. Dlatego rozpoczynamy zbiórkę. Każda złotówka jest ważna. Jako radomianie i mieszkańcy ziemi radomskiej wiele razy udowadnialiśmy, że mamy wielkie serca. Pomóżmy ratować życie i zdrowie zarażonym koronowirusem – powiedział poseł Frysztak.

Zbiórki można wesprzeć wpłacając pieniądze na konto Arki: 93 1240 3259 1111 0010 4205 4950 z dopiskiem: „PomocDlaMedyka” lub "Sprzęt dla radomskiego szpitala".